Psycholog dziecięcy

Są rozmaite sytuacje w życiu rodziny, kiedy konieczna może się okazać profesjonalna pomoc z zewnątrz. Współcześni rodzice, coraz bardziej świadomi trudów i wyzwań, jakie pociąga za sobą wychowanie młodego pokolenia, korzystają z usług psychologa dziecięcego. Powodem, dla którego odwiedzają gabinet Spokój w głowie wraz ze swoimi pociechami jest chęć poprawienia komfortu życia, odzyskania równowagi, rozpoznania źródła problemu i wyeliminowania go skutecznie, uzyskanie narzędzi, które pomogą im w przyszłości. Czy to się udaje?

Nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, aby konsultacje przebiegały w życzliwej atmosferze pełnej dyskrecji i empatii, z kolei psychoterapie były drabiną, po której pacjent wspina się, by osiągnąć sukces. Dzięki wsparciu psychologa dziecięcego oraz rodziców większości udaje się to zrobić i nigdy już nie wrócić na sam dół. To ważne, aby zareagować szybko, postawić trafną diagnozę i z zaangażowaniem rozpocząć leczenie.

Co powinno Cię skłonić do poszukania profesjonalnej pomocy dla swojego przedszkolaka, ucznia lub nastolatka? Każda niepokojąca zmiana w zachowaniu, każdy sygnał od innych, że dzieje się coś złego, każda sytuacja, która może stanowić niemy krzyk o pomoc – nie wolno ich bagatelizować, bo poważne konsekwencje zaniedbań młody człowiek może dźwigać przez całe dorosłe życie.

wołomin psychoterapia dziecięca

Jakie zaburzenia leczy psycholog dziecięcy?

Psycholog dziecięcy obejmuje swoich pacjentów kompleksową opieką i troską. Jego praca polega na rozpoznawaniu problemów i stawianiu diagnozy. Po wywiadzie z dzieckiem i jego bliskimi, po zapoznaniu się z historią choroby i zaburzeniami występującymi w rodzinie wdraża on psychoterapię w formie stacjonarnej lub online. W jej ramach leczone są:

 • depresja – można ją zdiagnozować nawet u nastolatków i młodszych dzieci. Objawami mogącymi świadczyć o występowaniu problemu są długotrwały smutek, przygnębienie, brak energii, zainteresowań, apatia,
 • zaburzenia odżywiania – ograniczenie ilości spożywanych posiłków, obsesyjne liczenie kalorii, drastyczna utrata wagi charakterystyczne dla anoreksji lub przeciwnie – objadanie się i zwracanie mogące świadczyć o bulimii,
 • nerwica – natręctwa, ataki paniki, zachowania kompulsywne, hipochondria,
 • zaburzenia lękowe – strach przed konkretnymi sytuacjami, często wyimaginowane lęki niemające racjonalnego wytłumaczenia lub wynikające z przebytych traumatycznych wydarzeń,
 • zaburzenia zachowania, tiki nerwowe, zaburzenia osobowości i zachowania przejawiające się agresją, złością, niekontrolowanymi wybuchami, dolegliwości towarzyszące takim chorobom jak Asperger czy Autyzm.

Wsparcie psychologa dziecięcego może się okazać niezbędne na etapie leczenia zaburzeń rozwojowych. Często na konsultacje są kierowane młode osoby, które niepoprawnie zachowują się w szkole, nie potrafią funkcjonować w środowisku rówieśniczym, zaniedbują obowiązki szkolne. Nie musisz jednak czekać – możesz samodzielnie zarejestrować się na wizytę u psychologa. Nie potrzebujesz do tego skierowania. Czas reakcji jest ważny jeżeli chcesz działać szybko i od razu zacząć diagnostykę oraz leczenie. Nie jest przesadą konsultowanie wszystkich niepokojących zmian w zachowaniu dziecka z psychologiem dziecięcym.

Psycholog dziecięcy – metody leczenia zaburzeń

Jako doświadczeni psychologowie dziecięcy, nasi specjaliści posługują się różnymi, nowoczesnymi i tradycyjnymi metodami diagnostycznymi. Po trafnym rozpoznaniu zaburzenia, planują oni przebieg terapii i proponują rodzicom jedną z dostępnych metod leczenia. Najczęściej po konsultacjach i wywiadzie wdrażamy psychoterapię solo lub w grupach. Jeżeli problemem są relacje rodzinne i to właśnie one wymagają naprawy, możemy zasugerować terapię rodzinną w nurcie:

 • poznawczo-behawioralnym,
 • EMDR,
 • Integracyjnym.

Pozwolą one na zidentyfikowanie destrukcyjnych zachowań oraz zwalczenie ich poprzez wdrożenie nowych. Wyposażenie w skuteczne narzędzia do radzenia sobie ze smutkiem, agresją, stresem przywrócą młodemu człowiekowi wiarę we własne siły i możliwości. To z kolei pomaga w odzyskaniu wewnętrznej harmonii, szczęścia, spokoju.

Wołomin psychoterapia

Dobry psycholog dziecięcy

Rozumiemy, że jako rodzic martwisz się stanem swojego dziecka, ale jeszcze intensywniej zastanawiasz się, jak znaleźć dobrego psychologa dziecięcego. Zespół ekspertów, który działa w poradni Spokój w głowie jest wysoce wykwalifikowany. Mamy niezbędne wykształcenie, kompetencje, narzędzia, a przede wszystkim doświadczenie – połączenie sprawiające, że większość prowadzonych psychoterapii dla młodzieży i dzieci kończy się sukcesem. Potwierdzają to liczne opinie i referencje wystawione nam przez pacjentów z Warszawy i okolicznych miejscowości.

Działamy:

 • dyskretnie i w całkowitej poufności,
 • profesjonalnie z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi,
 • z maksymalnym zaangażowaniem, podchodząc indywidualnie do potrzeb każdego z pacjentów.

Jeżeli masz jakiekolwiek obawy o stan zdrowia psychicznego swojego dziecka, martwisz się jego nieprawidłowym rozwojem emocjonalnym lub zauważasz niepokojące zmiany w jego zachowaniu, nie zwlekaj z umówieniem wizyty. Jesteśmy do Twojej dyspozycji – gotowi, aby pomóc młodemu pacjentowi i jego bliskim.

Pomagamy pacjentom z wielu lokalizacji. Sprawdź:

 • Psycholog dziecięcy Warszawa
 • Psycholog dziecięcy Wołomin
 • Psycholog dziecięcy Zielonka
 • Psycholog dziecięcy Marki
 • Psycholog dziecięcy Radzymin
 • Psycholog dziecięcy Ząbki
 • Psycholog dziecięcy Rembertów
zespół FAS

Zespół FAS – co to jest? Objawy, leczenie

Spożywanie alkoholu w czasie ciąży ma różnorodny wpływ na rozwój dziecka – pod względem biologicznym, psychologicznym …

przyjaźń damsko-męska

Przyjaźń damsko-męska

Przyjaźń między mężczyznami i kobietami wciąż jest dla wielu osób nie do pomyślenia. To i tak przerodzi się w obustronną …

baby blues

Baby blues – co to? Jak sobie radzić?

Właśnie urodziłaś swoje piękne, wyczekiwane, zdrowe dziecko. Powinnaś się cieszyć, bo przecież szczęśliwa jest …