Poniedziałek - Niedziela, od 8:00 do 21:00
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro
501 775 717Wyślij zapytanieUmów wizytę
Strona głównaPsycholog dziecięcy Warszawa

Psycholog dziecięcy Warszawa

Psycholog dziecięcy Warszawa – poradnia psychologiczna Spokój w głowie dla mieszkańców Warszawy

Sprawowanie opieki nad dzieckiem lub nastolatkiem to nieustające wyzwania dla rodzica. Twoja pociecha od momentu, gdy pojawia się na świecie kradnie Twoje serce, staje się oczkiem w głowie i automatycznie obejmowana jest najwyższą troską. To zrozumiałe, że chcesz dla niego lub dla niej tylko tego, co najlepsze. Dlatego w razie zauważenia jakichkolwiek zmian w zachowaniu, pojawienia się podejrzeń co do nieprawidłowego rozwoju lub w innych niepokojących sytuacjach nie musisz działać sam.

 

Dobry psycholog dziecięcy może stać się powiernikiem i towarzyszem rodziny, pomagając jej w pokonaniu przeszkód i poprawiając wzajemne relacje na linii rodzic – dziecko. Jest wiele sytuacji, w których możesz zwrócić się o specjalistyczną pomoc oraz otrzymać ją w poradni Spokój w głowie. W naszym gabinecie psychologicznym świadczymy usługi dla mieszkańców Warszawy oraz okolicznych miejscowości. Możesz nam zaufać, ponieważ:

 • mamy na koncie wiele psychoterapii zakończonych pełnym sukcesem,
 • zatrudniamy wyłącznie profesjonalistów z doświadczeniem, wykwalifikowanych psychologów dziecięcych, którzy mają niezbędne przygotowanie i wykształcenie do pracy z najmłodszymi pacjentami,
 • jesteśmy dyskretni, panuje u nas atmosfera poufności sprzyjająca rozmowom, zwierzeniom,
 • dbamy o dobre samopoczucie osób, które nas odwiedzają – nikt nie jest oceniany, krytykowany, żaden problem nie jest błahy. Do wszystkich potrzeb podchodzimy z maksymalnym zaangażowaniem, niosąc pomoc, która jest potrzebna.

Konsultacja z psychologiem dziecięcym ze Spokój w głowie to szansa na szybkie rozpoznanie problemu, z którym boryka się Twoja pociecha. Wspólnie możemy jej pomóc odzyskać spokój, radość i dawny entuzjazm.

Psycholog dziecięcy Warszawa – pomoc dla mieszkańców Warszawy

Mieszkańcy Warszawy psychologa dziecięcego szukają nie tylko w obrębie stolicy, ale też poza miastem. To zrozumiałe, gdy zależy Ci na możliwie jak najkrótszym okresie oczekiwania i chcesz trafić do polecanego specjalisty z dobrymi opiniami. Spokój w głowie to miejsce, w którym znajdziesz profesjonalną pomocą dla swojej pociechy, a także dla pozostałych członków rodziny. Często problemy młodego człowieka rzutują bowiem na pozostałe osoby, a poszkodowanymi jest nie tylko on sam, lecz także jego rodzice, rodzeństwo, przyjaciele. Dlatego organizujemy nie tylko psychoterapie indywidualne, ale też grupowe, w parach, dla rodzin. Szukamy i wdrażamy różne formy pomocy, aby perfekcyjnie odpowiedzieć na indywidualne potrzeby naszych pacjentów. Należą do nich:

 • konsultacje – psycholog dziecięcy rozmawia z młodym pacjentem, dopasowując formę wywiadu do jego wieku, umiejętności społecznych, stopnia rozwoju emocjonalnego i poznawczego. Podczas spotkania konsultuje się także z rodzicami, zbierając od nich dane na temat porodu, rozwoju dziecka, przebytych chorób lub obciążeń genetycznych,
 • psychoterapia w myśl nurtu poznawczo-behawioralnego – po zebraniu szczegółowych informacji na temat kondycji pacjenta, rozpoznaniu zaburzeń oraz w porozumieniu z rodzicami / opiekunami prawnymi psycholog dziecięcy może zaplanować i wdrożyć sesje terapeutyczne.

 

Najważniejsze jest dopasowanie rodzaju pomocy psychologicznej – metody, ilości i częstotliwości spotkań do problemu młodego człowieka i jego potrzeb. Psycholog dziecięcy z Warszawy dobrze wie, jak poprowadzić wywiad, aby uzyskać informacje potrzebne do postawienia diagnozy i wdrożenia terapii.

Kiedy odwiedzić psychologa dziecięcego?

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy jest właściwy moment na odwiedzenie psychologa dziecięcego. W Warszawie skierowanie na konsultację może wystawić pediatra lub pedagog szkolny, jednak znacznie częściej to opiekunowie jako pierwsi odgadują, kiedy ich pociecha potrzebuje pomocy „z zewnątrz”. A wtedy mogą skontaktować się z nami – porozmawiać, przedstawić swoje wątpliwości, zmartwienia, umówić wizytę w formie stacjonarnej lub online.

Po pomoc do psychologa dziecięcego udaj się kiedy zauważysz:

 • zmiany w zachowaniu swojej pociechy – stanie się ona zamknięta w sobie, pozbawiona dawnej energii i zapału, przygaszona, stroniąca od rówieśników, zobojętniała na to, co dawniej sprawiało jej frajdę,
 • pogorszenie wyników w nauce, które są efektem zaniedbań, wagarowania, braku zaangażowania, utraconego zainteresowania szkołą, szukaniem sposobności do unikania obowiązku edukacyjnego,
 • nadmierną nerwowość, agresję, rozdrażnienie, które prowadzą nawet do czynnych napaści, dążenia do udziału w bójkach, wszczynania konfliktów,
 • lub przeciwnie – apatię, małomówność, smutek,
 • zaburzenia lękowe,
 • zaburzenia odżywiania – ograniczanie jedzenia, kłamanie na temat jedzenia, unikanie posiłków, wyrzucanie ich w tajemnicy, obsesyjne liczenie kalorii i ważenie się lub przeciwnie –nadmierne objadanie się, a potem zwracanie, podjadanie, niekontrolowane łaknienie,
 • eksperymenty z narkotykami, alkoholem, papierosami, które mogą prowadzić do wpadnięcia w nałóg.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości na temat zachowania, samopoczucia, stanu emocjonalnego swojego syna lub córki nie zwlekaj z decyzją o wizycie u psychologa dziecięcego niedaleko Warszawy.

 

Zadzwoń, napisz lub zarezerwuj wizytę przez kalendarz online. Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Krótka rozmowa pozwoli Ci uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania. Pamiętaj też, że praca z psychologiem zawsze rozpoczyna się od wstępnej konsultacji psychologicznej– dzięki temu możemy ukierunkować ją tak, abyś osiągnął swoje cele.

 

Umów się na pierwsze spotkanie. Serdecznie zapraszamy.

 

Monika Chrapińska-Krupa z zespołem