Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogWyprowadzka za granicę – jak uzyskać wsparcie psychologiczne?

Wyprowadzka za granicę – jak uzyskać wsparcie psychologiczne?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Przeprowadzka za granicę to zdecydowanie jedno z najbardziej ekscytujących doświadczeń, które niesie ze sobą obietnicę nowych możliwości i spełniania marzeń. Zmiana otoczenia, języka, kultury i odległość od bliskich mogą być jednak ciężarem, który negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Często te trudności mogą prowadzić do obniżonego nastroju, depresji czy zaburzeń adaptacyjnych. W takich momentach niezwykle ważne jest, aby szukać wsparcia specjalisty, co może być jednak trudne w obcym kraju. Jednym z najbardziej dostępnych rozwiązań w tych okolicznościach jest psychoterapia online. W tym artykule omówimy, dlaczego warto z niej skorzystać oraz jak może ona pomóc w procesie adaptacji do życia za granicą.

terapia online

Depresja po zmianie miejsca zamieszkania

Zmiana miejsca zamieszkania zawsze jest emocjonalnym przeżyciem, dla wielu osób może być dużym stresorem. Znalezienie się z dala od rodzinnego domu, daleko od bliskich osób, może powodować przygnębienie, poczucie wyobcowania, samotności i lęku. Dobrym rozwiązaniem będzie w takim przypadku psychoterapia, która może odbywać się w zaciszu domowym, czyli przez internet.

Podczas psychoterapii możliwe staje się omówienie swoich uczuć ze specjalistą, podzielenie myślami i doświadczeniami. Psychoterapeuta spojrzy na nie obiektywnie, przeanalizuje, znajdzie podłoże problemów i przedstawi sposoby radzenia sobie z nimi. Jednak sposób jego pracy, w dużej mierze zależy od wybranego nurtu psychoterapii.

W tym przypadku zdecydowanie warto rozważyć psychoterapię poznawczo-behawioralną, która pomoże w nauce nowych, adekwatnych zachowań oraz postaw, czy interpretacji danej sytuacji. Skuteczna także będzie psychoterapia skupiona na rozwiązaniach (TSR), dzięki której można odkryć swoje zasoby i rozwinąć pełnię potencjału.

Zaburzenia adaptacyjne po zmianie miejsca zamieszkania

W przypadku przeprowadzki do innego kraju, gdy jest się otoczonym obcymi ludźmi i brakuje kontaktu z bliskimi, mogą wystąpić zaburzenia adaptacyjne. W grupie zwiększonego ryzyka są osoby z historią problemów psychicznych w przeszłości lub z nieprzepracowanymi traumami. Zaburzenia adaptacyjne objawiają się uczuciem niepokoju, lęku, smutku, beznadziei, bezsilności, czemu może towarzyszyć bezsenność. Często występują problemy somatyczne np. ze strony układu pokarmowego. Problemem staje się brak energii do działania i motywacji, wycofanie się z życia społecznego.

Psychoterapia online – rozwiązanie dla osób mieszkających za granicą

Jeżeli ktoś mieszka za granicą, a chciałby uzyskać dostęp do specjalisty, który mówi w języku polskim, warto zdecydować się na terapię przez internet. Psychoterapia online to rozwiązanie, które nie ma żadnych barier lokalizacyjnych, może odbywać się w dowolnym miejscu. Będzie to świetna opcja dla każdego, kto dużo podróżuje, przebywa na kwarantannie, boryka się z różnymi dolegliwościami zdrowotnymi lub problemami z poruszaniem się.

Jest to całkowicie bezpieczna i skuteczna forma pomocy psychologicznej, wystarczy połączyć się ze specjalistą za pomocą komunikatora w ustalonym terminie. Jak widać, nawet tysiące kilometrów nie stanowią problemu, aby móc korzystać z usług najlepszych specjalistów, bez wychodzenia z domu.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!