Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogPrzyszłościowe studia podyplomowe z zakresu pedagogiki. Jaki kierunek wybrać?

Przyszłościowe studia podyplomowe z zakresu pedagogiki. Jaki kierunek wybrać?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Planując karierę w branży edukacyjnej, warto mieć na uwadze, że nauka nie kończy się wyłącznie na studiach licencjackich czy magisterskich. Zamiast tego należy nieustannie się dokształcać i rozwijać, a w wielu przypadkach – zdobywać także niezbędne kwalifikacje, które są potrzebne do wykonywania określonych zawodów. Bez względu na to, czy chcesz je uzyskać, czy zależy ci wyłącznie na pogłębianiu wiedzy i doskonaleniu umiejętności – dobrym wyborem są studia podyplomowe z zakresu pedagogiki.

studia podyplomowe z pedagogiki

Podyplomowe studia pedagogiczne – dlaczego warto?

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zapisać się na studia podyplomowe z pedagogiki, to możemy bez wahania odpowiedzieć, że jest to jedna z najlepszych inwestycji w twoją zawodową przyszłość. Zdobywanie nowej wiedzy, umiejętności i często też kwalifikacji nie tylko pozwoli ci na objęcie wymarzonego stanowiska w placówkach oświatowych – przedszkolach, szkołach czy tych opiekuńczo-wychowawczych. To również szansa na zwiększenie swojej konkurencyjności na rynku pracy oraz zdobycie awansu lub podwyżki w aktualnym miejscu zatrudnienia. Potwierdzają to zarówno absolwenci podyplomowych studiów pedagogicznych, jak i rekruterzy oraz pracodawcy.

Polecane kierunki studiów pedagogicznych – te podyplomówki warto wziąć pod uwagę

Chcesz zapisać się na podyplomówkę? W takim razie warto wziąć pod uwagę studia pedagogiczne zgodne z twoimi planami zawodowymi i zainteresowaniami. Jeśli jednak nie masz jeszcze określonej konkretnej ścieżki kariery, to możesz wybrać jeden z polecanych kierunków dostępnych np. w Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego, która oferuje studia podyplomowe z zakresu pedagogiki prowadzone przez Internet.

Doradztwo zawodowe

Duża część młodzieży nie wie, co chce robić w przyszłości. Często musi wybierać też między oczekiwaniami rodziny a swoją pasją. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi szkolny doradca zawodowy, którym możesz zostać po ukończeniu podyplomowych studiów pedagogicznych o charakterze kwalifikacyjnym. To kierunek obejmujący łącznie 360 godzin (w tym 90 godzin praktyk), podczas którego zdobędziesz wiedzę z zakresu dopasowywania zawodu, funkcjonowania na rynku pracy czy wykorzystywania narzędzi diagnostycznych.

Organizacja i zarządzanie oświatą

Studia pedagogiczne polecane licencjatom i magistrom, którzy planują w przyszłości zająć stanowisko kierownicze lub dyrektorskie w placówce oświatowej. W ciągu 2 semestrów słuchacze zapoznają się z takimi zagadnieniami, jak zarządzanie finansami i pozyskiwanie funduszy, marketing w edukacji, nadzór pedagogiczny czy promowanie placówki.

Pedagog szkolny

Pedagog szkolny odgrywa niezwykle ważną rolę w każdej placówce edukacyjnej. To właśnie on zajmuje się na co dzień diagnozowaniem i pomocą uczniom w różnego rodzaju problemach – od tych dotyczących szkoły, aż po te związane ze środowiskiem rodzinnym. Aby móc nim zostać, należy ukończyć kwalifikacyjne studia podyplomowe oraz mieć przygotowanie pedagogiczne. Podyplomówka na tym kierunku trwa 3 semestry oraz obejmuje 380 godzin teorii i 90 godzin praktyk.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!