Psychoterapia dzieci i młodzieży Wołomin

Problemy natury psychologicznej dotykają nie tylko dorosłych, ale też młodzież i dzieci. Najmłodsi często mierzą się z trudnościami związanymi z adaptacją w środowisku rówieśniczym, brakiem umiejętności nawiązywania i podtrzymywania relacji. Ich zachowanie może być agresywne, impulsywne, niespokojne. Uważna obserwacja pociechy oraz szybka reakcja na wysyłane sygnały ostrzegawcze pomagają w rozwiązywaniu trudności zanim te eskalują. Czasem niezbędna jest psychoterapia dla dzieci.

 

Psychoterapeuta dziecięcy Wołomin – kiedy odwiedzić?

Wielu rodziców zastanawia się, czy nadszedł już moment na odwiedzenie psychoterapeuty dziecięcego. Wizyta u takiego specjalisty niektórym kojarzy się z przegraną, czasem bywa powodem do wstydu. Zupełnie niepotrzebnie! Dobry psychoterapeuta z Wołomina jest pełen empatii, zrozumienia i przede wszystkim zachowuje dyskrecję. W gabinecie panuje miła atmosfera, która sprzyja budowaniu relacji opartej na wzajemnym zaufaniu. Język i sposób komunikacji są dostosowane do najmłodszych czy zbuntowanych pacjentów, dlatego nie ma mowy o niepowodzeniu.

Psychoterapię dla młodzieży można zacząć po tym, jak uznasz, że problemy Twojej pociechy są poważne, a Ty nie jesteś w stanie sobie z nimi poradzić. Wskazaniem do odwiedzenia specjalisty są też opinie wystawiane przez pedagogów i dyrektora ze szkoły, gdzie uczy się dziecko. Gdy potrzebna jest profesjonalna pomoc psychologiczna nie wahaj się zadzwonić, umówić na spotkanie i po nim, na podstawie postawionej diagnozy, podjąć decyzję o rozpoczęciu psychoterapii dziecięcej w poradni psychologicznej w Wołominie.

W jakich problemach pomaga psychoterapeuta dziecięcy?

Doświadczony psychoterapeuta młodzieżowy prowadzi konsultacje w szerokim zakresie, pomagając swoim młodym pacjentom rozwiązać problemy o różnym podłożu. Niektóre z nich wynikają z dorastania w patologicznym środowisku lub niepełnej rodzinie, inne są wynikiem traumy spowodowanej śmiercią bliskiej osoby, jeszcze inne to efekt konfliktów z rówieśnikami, nieumiejętną adaptacją w nowej grupie czy komunikacją. Pierwszym krokiem jest zatem rozpoznanie problemu i poznanie jego przyczyn. Kolejnym – zapoznanie się z historią pacjenta. Zdarza się, że eskalację zaburzeń powodują choroby neurologiczne lub inne wynikające z obciążeń genetycznych.

Dobry psychoterapeuta dziecięcy z Wołomina:

Jeśli w tym lub szerszym zakresie potrzebujesz pomocy, skorzystaj ze wsparcia psychoterapeuty dziecięcego. Nie czekaj, aż problemy same miną. Często nie mijają, a eskalują się, zaczynają uniemożliwiać normalne funkcjonowanie młodego człowieka w środowisku. Rzutują nie tylko na jego życie, ale też życie jego bliskich – kolegów ze szkoły, rodzeństwa, rodziców. Podjęcie stosownych kroków już w momencie pojawienia się pierwszych niepokojących zachowań da Ci pewność, że zrobiłeś wszystko, co należało zrobić, aby pomóc dziecku w odzyskaniu harmonii i prawidłowym rozwoju.

psychoterapia dzieci

Dobry psychoterapeuta dziecięcy z Wołomina

Dziecko, podobnie jak dorosły dotknięty zaburzeniami natury psychicznej czy emocjonalnej, może potrzebować profesjonalnej pomocy. Otrzyma ją w naszej poradni psychologicznej. Spokój w głowie to poradnia, która działa na rzecz mieszkańców Wołomina i okolic. Dobry psychoterapeuta, który czeka tu na Ciebie i Twoją pociechę ma na swoim koncie wiele udanych interwencji oraz zakończonych z sukcesem psychoterapii. Dla swoich pacjentów zawsze ma czas, dobre słowo, pełne empatii zrozumienie oraz rozwiązanie problemów. Pomaga nie tylko doraźnie – wyposaża pacjenta w narzędzia do radzenia sobie z lękami, stanami melancholii, zaburzeniami, aby umiał on prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie.

Psychoterapia dziecięca, którą prowadzimy:

  • odbywa się w nurcie poznawczo-behawioralnym, co oznacza, że koncentrujemy się na sytuacji obecnej oraz identyfikacji szkodliwych wzorców zachowań i myśli oraz ich eliminacji,
  • jest realizowana w oparciu o najnowsze osiągnięcia psychologii,
  • to spotkania przebiegające w duchu empatii i przyjaznej atmosferze – każdego Pacjenta otaczamy troską i podchodzimy do niego ze zrozumieniem i „otwartą głową”, ponieważ kluczowe jest dla nas zbudowanie zaufania,
  • odbywa się z zachowaniem dyskrecji i poszanowaniem prywatności.

Psychoterapeuta dziecięcy lub psychoterapeuta młodzieżowy z gabinetu Spokój w głowie udziela pomocy Pacjentom z Wołomina i okolic. Aby uzyskać więcej informacji i umówić się na spotkanie, skontaktuj się telefonicznie, mailowo lub zarezerwuj wizytę przez kalendarz on-line.

Psychoterapeuci w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie dla dzieci i młodzieży:

Pomagamy Pacjentom z wielu lokalizacji. Sprawdź:

zespół FAS

Zespół FAS – co to jest? Objawy, leczenie

Spożywanie alkoholu w czasie ciąży ma różnorodny wpływ na rozwój dziecka – pod względem biologicznym, psychologicznym …

przyjaźń damsko-męska

Przyjaźń damsko-męska

Przyjaźń między mężczyznami i kobietami wciąż jest dla wielu osób nie do pomyślenia. To i tak przerodzi się w obustronną …

baby blues

Baby blues – co to? Jak sobie radzić?

Właśnie urodziłaś swoje piękne, wyczekiwane, zdrowe dziecko. Powinnaś się cieszyć, bo przecież szczęśliwa jest …