Psychoterapia dzieci i młodzieży

Psychoterapia dzieci Wołomin i okolice

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży: Wołomin, Kobyłka, Zielonka i okolice

Problemy z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami i dorosłymi, agresywne zachowanie, trudności w nauce czy traumatyczne zdarzenie – to tylko kilka sytuacji, w których Twoje dziecko może wymagać pomocy psychologa. Psychoterapeuta dzieci i młodzieży pomoże mu „przepracować” problemy i odzyskać radość życia.

Jako doświadczony psychoterapeuta dzieci i młodzieży zapewniam wszechstronną pomoc psychologiczną młodszym Pacjentom. Psychoterapia jest efektywnym sposobem na wsparcie prawidłowego rozwoju emocjonalnego dziecka i przygotowanie go na wyzwania dorosłości.

psychoterapia dzieci

Jak wygląda psychoterapia dziecięca?

Zanim przystąpię do pracy, jako psychoterapeuta dzieci i młodzieży przeprowadzam konsultację psychologiczną. W pierwszej kolejności rozmawiam z rodzicami bez obecności dziecka, aby uzyskać informacje dotyczące charakteru dotykających go problemów. Kolejny krok to spotkanie, podczas którego rozmawiam z młodym Pacjentem, aby lepiej zrozumieć jego sytuację życiową i emocjonalną. Jeśli uznamy, że niezbędna jest psychoterapia, ustalamy szczegółowy plan działania.

Psychoterapia dziecięca, którą prowadzę:

  • odbywa się w nurcie poznawczo-behawioralnym, co oznacza, że koncentrujemy się na sytuacji obecnej oraz identyfikacji szkodliwych wzorców zachowań i myśli oraz ich eliminacji,
  • jest realizowana w oparciu o najnowsze osiągnięcia psychologii,
  • to spotkania przebiegające w duchu empatii i przyjaznej atmosferze – każdego Pacjenta otaczam troską i podchodzę do niego ze zrozumieniem i „otwartą głową”, ponieważ kluczowe jest dla mnie zbudowanie zaufania,
  • odbywa się z zachowaniem dyskrecji i poszanowaniem prywatności.

Jako psychoterapeuta dzieci i młodzieży udzielam pomocy Pacjentom z miejscowości takich jak Kobyłka, Wołomin, Zielonka i okolice. Aby uzyskać więcej informacji i umówić się na spotkanie, skontaktuj się telefonicznie, mailowo lub zarezerwuj wizytę przez kalendarz on-line.

psycholog a psychiatra

Psycholog a psychiatra, psychoterapeuta, coach – czym się różnią?

Psycholog, psychiatra, psychoterapeuta, a nawet coach – wszyscy ci specjaliści zajmują się ludzką psychiką, tylko …

leczenie depresji

Jak pomóc osobie z depresją

Depresja to choroba, która dotyka nie tylko osobę, która się z nią zmaga, ale także rodzinę. Bliscy nie wiedzą, jak …

prokrastynacja

Prokrastynacja

Prokrastynacja, czyli odwlekanie – później, potem, zaraz Około 20% ludzi żyjących na świecie to osoby, które …