Psychoterapia dzieci i młodzieży

Psychoterapia dzieci Wołomin i okolice

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży: Wołomin, Kobyłka, Zielonka i okolice

Problemy z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami i dorosłymi, agresywne zachowanie, trudności w nauce czy traumatyczne zdarzenie – to tylko kilka sytuacji, w których Twoje dziecko może wymagać pomocy psychologa. Psychoterapeuta dzieci i młodzieży pomoże mu „przepracować” problemy i odzyskać radość życia.

Jako doświadczony psychoterapeuta dzieci i młodzieży zapewniam wszechstronną pomoc psychologiczną młodszym Pacjentom. Psychoterapia jest efektywnym sposobem na wsparcie prawidłowego rozwoju emocjonalnego dziecka i przygotowanie go na wyzwania dorosłości.

psychoterapia dzieci

Jak wygląda psychoterapia dziecięca?

Zanim przystąpię do pracy, jako psychoterapeuta dzieci i młodzieży przeprowadzam konsultację psychologiczną. W pierwszej kolejności rozmawiam z rodzicami bez obecności dziecka, aby uzyskać informacje dotyczące charakteru dotykających go problemów. Kolejny krok to spotkanie, podczas którego rozmawiam z młodym Pacjentem, aby lepiej zrozumieć jego sytuację życiową i emocjonalną. Jeśli uznamy, że niezbędna jest psychoterapia, ustalamy szczegółowy plan działania.

Psychoterapia dziecięca, którą prowadzę:

  • odbywa się w nurcie poznawczo-behawioralnym, co oznacza, że koncentrujemy się na sytuacji obecnej oraz identyfikacji szkodliwych wzorców zachowań i myśli oraz ich eliminacji,
  • jest realizowana w oparciu o najnowsze osiągnięcia psychologii,
  • to spotkania przebiegające w duchu empatii i przyjaznej atmosferze – każdego Pacjenta otaczam troską i podchodzę do niego ze zrozumieniem i „otwartą głową”, ponieważ kluczowe jest dla mnie zbudowanie zaufania,
  • odbywa się z zachowaniem dyskrecji i poszanowaniem prywatności.

Jako psychoterapeuta dzieci i młodzieży udzielam pomocy Pacjentom z miejscowości takich jak Kobyłka, Wołomin, Zielonka i okolice. Aby uzyskać więcej informacji i umówić się na spotkanie, skontaktuj się telefonicznie, mailowo lub zarezerwuj wizytę przez kalendarz on-line.

Psychoterapeuci w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie dla dzieci i młodzieży:

dziecko pali papierosy

Dziecko pali papierosy

Dzieci tak samo jak dorośli są zagrożone nałogami. Uzależnienia, które ich dotykają wcale nie dotyczą wyłącznie …

konsekwencja w wychowaniu dziecka

Konsekwencja w wychowaniu. Poradnik dla rodziców

Jak często zdarza Ci się „pogrozić” dziecku konsekwencjami niewłaściwego zachowania, a potem po prostu odpuścić? …

fobia szkolna lęk przed szkołą

Fobia szkolna – co to jest?

Młody człowiek spędza w szkole większość swojego dzieciństwa. To tu przeżywa pierwsze sukcesy i porażki, a także …