Blog

Monika Chrapińska-Krupa - Artykuły

psycholog online

Psycholog online – pomoc psychologiczna na odległość

Potrzeba skorzystania z pomocy psychologicznej coraz częściej pojawia się u dzieci, młodzieży i dorosłych. Okres pandemii zapoczątkował, a przynajmniej spopularyzował terapię w formie zdalnej. Internetowy psycholog to specjalista, który jest dostępny dla każdego, bez względu na miejsce zamieszkania. Tak swobodny dostęp do jego usług sprawił, że bez długiego oczekiwania w kolejce możesz skorzystać z terapii u psychologa online. Opinie na temat takiej opcji rozwiązywania problemów są jak najbardziej przychylne, dlatego warto przyjrzeć się jej bliżej.

Spis treści:

Psycholog online – co to za usługa?

W czym pomaga internetowy psycholog?

Psycholog dziecięcy online – internetowa psychoterapia

Opinie o psychologu online – czy jest skuteczny?

Jak znaleźć psychologa online w Warszawie?

Psycholog online – co to za usługa?

Jeszcze do niedawna wizyty u psychologa były kojarzone z kozetką i długimi rozmowami twarzą w twarz. Dzisiaj rozmowa oczywiście pozostaje podstawą w rozwiązywaniu problemów pacjentów, lecz z powodzeniem może się odbywać także w formie zdalnej.

Psycholog online to coraz częściej poszukiwany specjalista. Sesje terapeutyczne z jego udziałem odbywają się przez Skype, Messenger lub inny komunikator internetowy. Najlepiej, aby podczas wirtualnych spotkań pacjent miał włączoną kamerkę – duża część terapii opiera się bowiem na wysyłaniu i odbieraniu komunikatów niewerbalnych, a potem ich interpretowaniu w połączeniu z tym, co zostało powiedziane.

W czym pomaga internetowy psycholog?

Psycholog online to taki sam specjalista, z jakim spotykasz się osobiście w gabinecie. Oczywiście musisz uważać na samozwańczych ekspertów, którym bliżej do mentorów czy coachów, a nie do psychologów.

Internetowy psycholog, który ma wykształcenie kierunkowe, doświadczenie i certyfikaty potwierdzające zdobyte kwalifikacje pomaga w radzeniu sobie z rozmaitymi zaburzeniami oraz problemami natury psychicznej. Zalicza się do nich m.in. leczenie lub pomoc w:

 • depresji,
 • zaburzeń odżywiania (anoreksji, bulimii),
 • zaburzeń lękowych,
 • zaburzeń zachowania (agresja, nieposłuszeństwo, wybuchy złości, skłonności do buntowania się i łamania prawa),
 • zespołu Aspergera,
 • nerwicy (napady lękowe, zaburzenia dysocjacyjne, zaburzenia depresyjno-lękowe, nerwice lękowe, nerwica natręctw, fobie społeczne),
 • trudności adaptacyjnych,
 • moczeń nocnych.

Ważnym elementem każdej terapii jest rozpoznanie przyczyny danego problemu. Mogą to być przeżyte w dzieciństwie traumy, problemy z odnalezieniem się w patchworkowej rodzinie, rozwód rodziców, prześladowanie ze strony rówieśników, zaburzony obraz samego siebie, kompleksy, fobie, nerwica, napady lęku oraz wiele innych. Ustalenie powodu, dla którego dana osoba zachowuje się w ten, a nie w inny sposób to klucz do rozwiązania problemu. Pozwala też opracować najlepszą formę terapii, aby dopasować jej przebieg do potrzeb danego pacjenta.

Psycholog dziecięcy online – internetowa psychoterapia

Zastanawiasz się, czy usługi oferowane przez psychologa online są dla Ciebie odpowiednie? Okazuje się, że wiele osób może skorzystać z pomocy specjalisty w formie zdalnej. Dlaczego jest to ciekawa i atrakcyjna dla wielu osób terapia? Bo kiedy jednak trafisz do miejsca, gdzie poczujesz się w pełni akceptowany, bezpieczny i swobodny, będziesz mógł otworzyć się i opowiedzieć o swoich problemach.

Dla wielu jest to znacznie łatwiejsze, gdy przebywają w swojej strefie komfortu, np. w domu. Osoby cierpiące z powodu depresji czy fobii społecznych nie muszą od razu przełamywać swojego największego lęku i wychodzić na zewnątrz, aby dotrzeć do psychologa. Online zrobią to bez ruszania się z ulubionej kanapy, siedząc z kubkiem pysznej herbaty w dłoni.

Do jakich specjalistów masz dostęp zdalnie? W gabinecie Spokój w Głowie pracuje:

 • psycholog dziecięcy online – to specjalista, który zajmuje się problemami najmłodszych pacjentów (dzieci i nastolatków). W empatyczny sposób podchodzi do ich zmartwień, z dużym wyczuciem prowadzi wywiad, zbierając opinie samych pacjentów, jak również ich opiekunów,
 • internetowy psycholog dla dorosłych – z psychoterapii online mogą skorzystać również dorośli, którzy czują, że potrzebują profesjonalnego wsparcia w radzeniu sobie ze stresem, traumą, negatywnymi emocjami.

Warto sprawdzić, jaką specjalizację ma psycholog, którego znalazłeś dla siebie lub bliskiej osoby. Źródłem wielu cennych informacji na pewno okaże się jego strona internetowa. Dobrym pomysłem jest rozmowa telefoniczna ze specjalistą czy poszukanie opinii innych pacjentów na temat danej osoby. To pozwoli Ci podjąć świadomą decyzję, który psycholog online jest najlepszy dla Ciebie.

Opinie o psychologu online – czy jest skuteczny?

Niektórzy zastanawiają się nad skutecznością terapii prowadzonej w formie internetowej. Jaki jest efekt pracy z psychologiem online? Opinie na ten temat są jednak w przeważającej mierze pozytywne. Pacjenci zwracają uwagę na:

 • oszczędność czasu – nie muszą wychodzić z domu, stać w korkach i tracić czasu na dojazd do gabinetu,
 • poczucie bezpieczeństwa – dom, to najbezpieczniejsze miejsce, w którym pacjenci czują się najpewniej i zachowują się bardzo swobodnie,
 • możliwość elastycznego ustalania grafiku spotkań – sesję w ramach terapii możesz odbyć z dowolnego miejsca, gdzie masz dostęp do Internetu. Dlatego nie musisz przerywać psychoterapii, gdy wyjeżdżasz na urlop lub w delegację,
 • cennik psychologa online – cena za usługę online będzie taka sama jak za stacjonarną, ale możesz ją zrealizować z miejsca, w którym obecnie się znajdujesz. 

Wracając do głównego pytania na temat skuteczności psychoterapii zdalnej, zapewniamy, że rezultaty są satysfakcjonujące. Szybko można zauważyć poprawę samopoczucia pacjenta.

Jak znaleźć psychologa online w Warszawie?

psycholog online Warszawa

Chociaż w przypadku psychologa online nie ma konieczności skupiania się na wyszukiwaniu osób z danego regionu, to jednak dużo pacjentów ma zaufanie do specjalistów z większych miast. Psycholog online z Warszawy to jeden z takich ekspertów, cieszący się uznaniem wśród okolicznych mieszkańców, ale też z miejsc oddalonych o setki kilometrów. Jeżeli mieszkasz niedaleko Warszawy i zdecydujesz się na współpracę zdalną, to co pewien czas możesz też spotykać się ze swoim terapeutą twarzą w twarz w jego gabinecie. Z czasem, jeśli uznasz, że chcesz zmienić formę spotkań, będziesz mógł korzystać z usług wyłącznie stacjonarnie.

W poszukiwaniu psychologa dziecięcego online lub psychologa dla osoby dorosłej:

 • kieruj się opisami ze strony internetowej – pamiętaj, że najbardziej wiarygodni są specjaliści, którzy taką stronę mają, aktualizują na bieżąco, a nawet udostępniają swoje nazwiska i wizerunki. Przeczytasz wtedy, jaka jest ich specjalizacja, jakie mają wykształcenie, a nawet poznasz sposób, w jaki pracują. Niektórzy mają na koncie wiele sukcesów zawodowych, którymi się chwalą, inni z kolei brali udział w ciekawych inicjatywach społecznych. Otwartość i niezatajanie informacji na swój temat są ważnym wyznacznikiem tego, czy danej osobie możesz zaufać,
 • sprawdzaj opinie innych pacjentów – jeżeli są to opinie wiarygodne, wystawiane rzeczywiście przez pacjentów, to będą one dla Ciebie źródłem przydatnej wiedzy. Dowiesz się, jak pracuje dany psycholog online i jakich efektów możesz oczekiwać po zakończeniu psychoterapii. Doświadczenia innych ludzi są budujące i wartościowe, sprawdź opinie o naszej poradni!
 • kieruj się własnymi odczuciami – zaufaj swojej intuicji. Aby lepiej poznać internetowego psychologa, do którego zapiszesz się na psychoterapię, możesz zadzwonić do niego i porozmawiać. Zapytaj przy okazji o ofertę, metody i sposób prowadzenia zajęć przez psychologa online. Cennik to kolejna interesująca kwestia, którą możesz poruszyć podczas tej rozmowy.

Jeżeli szukasz psychologa online w Warszawie, to polecamy usługi specjalistów Spokój w Głowie. Znajdziesz tu psychologa dziecięcego, dla nastolatków oraz dla dorosłych. Skorzystasz z porad, weźmiesz udział w psychoterapii. Jeżeli jesteś z okolic stolicy, to oprócz spotkań online będziesz mógł również zapisać się na sesje grupowe czy indywidualne bezpośrednio w poradni.

Masz pytania? Sprawdź naszą stronę internetową i znajdujące się tam wpisy blogowe, wartościowe artykuły, porady i wskazówki. Choć nie zastąpią one psychoterapii online lub stacjonarnej, to mogą być pomocne w postawieniu diagnozy czy zrozumieniu swoich lub problemów bliskich Ci osób.

Chcesz poznać szczegóły zapisu na wizytę online z psychologiem z naszej poradni psychologicznej Spokój w Głowie?

Przejdź na naszą podstronę: https://www.spokojwglowie.pl/psycholog-online/

i zobacz wszystkie informacje.

Możesz również do nas zadzwonić lub napisać, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?

Polub nas na Facebooku, a na pewno nic Cię nie ominie!

Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!

zespół FAS

Zespół FAS – co to jest? Objawy, leczenie

Spożywanie alkoholu w czasie ciąży ma różnorodny wpływ na rozwój dziecka – pod względem biologicznym, psychologicznym …

przyjaźń damsko-męska

Przyjaźń damsko-męska

Przyjaźń między mężczyznami i kobietami wciąż jest dla wielu osób nie do pomyślenia. To i tak przerodzi się w obustronną …

baby blues

Baby blues – co to? Jak sobie radzić?

Właśnie urodziłaś swoje piękne, wyczekiwane, zdrowe dziecko. Powinnaś się cieszyć, bo przecież szczęśliwa jest …