Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogPrawo w biznesie – sekrety sukcesu w biznesie po studiach prawniczych

Prawo w biznesie – sekrety sukcesu w biznesie po studiach prawniczych

Kategorie:
Artykuły partnerów

Planujesz studiować prawo, ale już teraz wiesz, że aplikacja nie jest dla Ciebie? Ukończenie prawa daje ogromne możliwości – nie musisz zostać radcą prawnym czy adwokatem. Jeżeli interesujesz się biznesem, studia prawnicze mogą być pierwszym krokiem do założenia własnej firmy. Dowiedz się więcej.

studiuj prawo

Biznes i prawo – jak łączą się te dwa obszary?

Rozpoczynając studia prawnicze na Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji, student może liczyć na to, że zdobędzie cały szereg umiejętności. Wykłady, ćwiczenia, zajęcia tutorskie i wreszcie warsztaty – to wszystko sprawia, że absolwent jest dobrze przygotowany zarówno do aplikacji, jak i wejścia na rynek pracy. Prawo to również świetny kierunek studiów z perspektywy maturzystów, którzy chcą w przyszłości połączyć zdobyte kwalifikacje z zacięciem do biznesu. Dlaczego?

Absolwenci studiów prawniczych mają obszerną wiedzę z różnych obszarów prawa, w tym prawa handlowego i prawa pracy. Dzięki umiejętności konstruowania umów oraz negocjowania warunków współpracy, mogą oni uniknąć wielu błędów. W biznesie kompetencje prawnicze są bezcenne, co dotyczy również zagadnienia m.in. wywiadu gospodarczego. To jednak nie wszystko, bo absolwenci prawa wiedzą również:

  • jak dochodzić należności zgodnie z poszanowaniem praw dłużnika;
  • kiedy należy zgłosić wniosek o upadłość spółki, aby nie narazić się na odpowiedzialność finansową;
  • jak zabezpieczyć majątek osobisty – co w biznesie jest ważne.

prawo i biznes

Prawo w biznesie – kiedy dodatkowy kurs to dobry pomysł?

Studia na kierunku prawo masz już za sobą i chcesz założyć własny biznes? A może prowadzisz już firmę i chcesz samodzielnie zajmować się finansami, prowadzeniem spraw kadrowych albo planujesz czuwać nad formalną stroną zawieranych z klientami umów? Przepisy często się zmieniają. Jeżeli chcesz być na bieżąco, rozwiązaniem są kursy i szkolenia podyplomowe – praktyczne kształcenie przedsiębiorców.

Kursy oferowane przez Europejską Wyższą Szkołę Prawa i Administracji obejmują zagadnienia kluczowe z perspektywy biznesu. Poruszane obszary prawa to choćby:

  • prawo cywilne – zobowiązania;
  • prawo zamówień publicznych;
  • prawo handlowe;
  • prawo ubezpieczeń gospodarczych;
  • prawo podatkowe.

W ramach kursów uczestnicy mogą wziąć udział w zajęciach, których tematem jest konstruowanie umów cywilnoprawnych. To świetny sposób na zaktualizowanie i uporządkowanie wiedzy oraz pogłębienie znajomości zagadnień istotnych z perspektywy prowadzenia własnej działalność gospodarczej.

biznes i prawo

Własny biznes – czy to dobry pomysł na karierę po prawie?

Prowadzenie kancelarii adwokackiej czy radcowskiej nie jest jedynym sposobem, aby wykorzystać kompetencje nabyte na studiach prawniczych. Jeżeli jesteś osobą ambitną i myślisz o pracy na własny rachunek, to posiadanie dyplomu ukończenia kierunku prawo ułatwia prowadzenie własnej firmy. Dzięki zdobytej wiedzy możesz sporo zaoszczędzić – nie musisz konsultować wzorów umów z prawnikiem, możesz też samodzielnie prowadzić windykację, gdyby kontrahent nie zapłacił za dostarczone przez Twoją firmę towary lub usługi. Na starcie to duża przewaga.

biznes a prawo

Studia prawnicze i następnie ukończenie kursu prawo w biznesie otwierają też inne perspektywy dalszego rozwoju – możesz m.in. starać się o pracę w korporacji czy wydawnictwach branżowych. Specjalizacja umożliwia również oferowanie doradztwa osobom, które planują założyć własną działalność gospodarczą.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!