Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogMedycyna estetyczna a dobre samopoczucie – jak poprawa wyglądu wpływa na nasze zdrowie psychiczne i emocjonalne?

Medycyna estetyczna a dobre samopoczucie – jak poprawa wyglądu wpływa na nasze zdrowie psychiczne i emocjonalne?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Przez pewien okres czasu zabiegi medycyny estetycznej kojarzone były przede wszystkim z efektem przerysowanego, przesadzonego, sztucznego wyglądu. W ostatnich latach jednak rozwój tego działu medycyny i świadomości społeczeństwa sprawił, iż zmieniono podejście do zabiegów o działaniu upiększającym i odmładzającym. Poszczególne procedury mają na celu nie tylko estetyczną poprawę samego wyglądu. Ich wykonanie zwiększa pewność siebie u pacjentów oraz pozytywnie wpływa na ich zdrowie psychiczne. Jak zatem medycyny estetyczna oddziałuje na ludzką psychikę i emocje?

medycyna estetyczna a dobre samopoczucie

Piękniejszy wygląd a zdrowie psychiczne

Zabiegi medycyny estetycznej mogą być sposobem na poprawę komfortu i lepsze samopoczucie. Ważne jest jednak, by do każdej procedury i potrzeby jej wykonania podchodzić z rozsądkiem. Jeżeli poprawkom ulegają mankamenty urody, które rzeczywiście wpływają na estetykę urody, można od razu po wykonanej procedurze odczuć różnicę — wizualną i w nastroju. Osoby, które tak podchodzą do medycyny estetycznej, zyskują pewność siebie, lepiej czują się w społeczeństwie i są w stanie nawiązać z innymi pozytywne relacje.

Jeśli natomiast po wykonanym zabiegu pacjent wciąż doszukuje się niedoskonałości, może nigdy nie osiągnąć komfortu psychicznego, a jego zadowolenie będzie wyłącznie chwilowe. Problem jednak w takich okolicznościach tkwi w braku samoakceptacji siebie.

Zabiegi medycyny estetycznej nie mają na celu zmiany wizerunku, która powodowałaby trudności z identyfikacją siebie i utożsamianiem się ze swoim odbiciem w lustrze. Zamierzone efekty wspomnianych procedur mają wizualnie odmłodzić, pomóc w uzyskaniu harmonijnej symetrii, poprawić stan i kondycję skóry, a nierzadko i również pomóc w leczeniu dotkliwych, krępujących przypadłości, do jakich zalicza się np. łysienie, nadmierne owłosienie, czy zmiany trądzikowe.

Ogólnie rzecz biorąc, akceptacja siebie i niezaburzony obraz swojej aparycji ma duże znaczenie w kwestii zdrowia psychicznego pacjenta. Oba wspomniane aspekty mają duży wpływ na to, czy osoba poddająca się zabiegom medycyny estetycznej będzie czerpać z nich zamierzoną i oczekiwaną satysfakcję, a także komfort dodający jej pewności siebie.

Jeśli chciałbyś wprowadzić w swoim wyglądzie zmiany prowadzące do wizualnego odmłodzenia i spowolnić procesy starzenia się skóry, możesz rozważysz umówienie się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej. Więcej informacji znajdziesz na https://www.estell.pl/.

Medycyna estetyczna a zdrowie emocjonalne

Emocje to nieodłączny element życia każdego człowieka. Towarzyszą one również pacjentom, którzy wykonują zabiegi medycyny estetycznej. Po przeprowadzeniu wybranej procedury zaczynają być bardziej zadowoleni ze swojego wyglądu, co buduje ich pewność siebie i samoocenę. Czują pozytywny zastrzyk energii, poczucie szczęścia i satysfakcji. Niejednokrotnie odczuwają również ulgę, a ich pozytywne nastawienie wzbudza sympatię w społeczeństwie i zaufanie.

Osoba z pozytywnym bagażem uczuć inaczej się porusza, inaczej mówi, inaczej się zachowuje. Skupia wokół siebie osoby z podobnym zapleczem emocjonalnym. Postrzega świat optymistycznie, a także zaczyna o siebie dbać przez systematyczne uprawianie sportu, czy wprowadzenie zdrowszych produktów do swojej diety.

Należy dodać, że zabiegi medycyny estetycznej mogą być jednym z elementów poprawy jakości życia przez eliminację negatywnych emocji, do jakich zalicza się lęk, niepewność, skrępowanie, czy poczucie wstydu i zażenowania. Odpowiednie nastawienie i uporanie się z dolegliwościami i przypadłościami natury estetycznej zmienia myślenie. Jest jednym z elementów walki z kompleksami i daje motywację do osobistego rozwoju i wyznaczania sobie kolejnych celów do osiągnięcia w życiu osobistym, społecznym i zawodowym.

Medycyna estetyczna to m.in. zabiegi odmładzające, spowalniające procesy starzenia, wspomagające leczenie przykrych dolegliwości, korygujące niedoskonałości określonych obszarów na ciele i pomagające uzyskać pożądaną symetrię. Korzystając z tych procedur pod okiem lekarza można zatem odczuć pozytywny wpływ na własną psychikę i sferę emocjonalną.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!