Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogLaska ortopedyczna – jak ją dobrze wybrać? Krótki przewodnik

Laska ortopedyczna – jak ją dobrze wybrać? Krótki przewodnik

Kategorie:
Artykuły partnerów

Laska ortopedyczna stanowi kluczowe wsparcie dla osób doświadczających trudności w poruszaniu się, zapewniając niezbędną równowagę i wspierając mobilność. Jest to narzędzie o nieocenionej wartości, które odpowiednio dobrane, może znacząco poprawić komfort życia, minimalizując obciążenie dla ciała. Wybór właściwego tego typu akcesorium jest procesem, który wymaga uwagi na kilka istotnych aspektów. Jak kupić najlepszą laskę ortopedyczną? Sprawdź to już teraz!

kule łokciowe

Laska do chodzenia a materiał jej wykonania

Zanim kupisz odpowiednią laskę ortopedyczną, wiesz, że masz do wyboru przede wszystkim te narzędzia wykonane z drewna oraz modele aluminiowe. Akcesoria drewniane charakteryzują się większą masą i wymagają indywidualnego dopasowania do wzrostu użytkownika, co często oznacza konieczność ich skracania. Zazwyczaj mają one długość w przedziale 90-100 cm.

Ich wybór jest często podyktowany estetyką, chociaż warto kierować się wyłącznie tym kryterium zakupowym. Laska ortopedyczna z wysokiej jakości drewna, takiego, jak heban, jest pokryta lakierem na całej długości, a także często zdobiona eleganckimi, rzeźbionymi uchwytami. To wszystko nadaje jej wyjątkowo elegancki wygląd.

Z kolei laski z aluminium, które mogą być także wzmocnione dodatkiem innych metali dla zwiększenia trwałości, wyróżniają się swoją lekkością. Jest to szczególnie doceniane rozwiązanie przez osoby starsze. Znaczącą zaletą takich lasek do chodzenia bywa możliwość łatwej i szybkiej regulacji wysokości, wykonanej poprzez mechanizm teleskopowy lub skokowy. A ten atut umożliwiają użytkowanie tego narzędzia przez osoby o różnym wzroście i budowie ciała.

Podczas wybierania laski z regulacją skokową, istotne jest zwrócenie uwagi na odstępy między poszczególnymi ustawieniami. Mniejsze odstępy umożliwiają dokładniejsze i bardziej precyzyjne dostosowanie długości narzędzia do potrzeb użytkownika. Laski aluminiowe są dodatkowo zabezpieczone przed korozją, co sprawia, że mogą niezawodnie funkcjonować przez wiele lat.

Jaki kształt rękojeści laski medycznej sprawdza się najlepiej?

Rękojeść laski medycznej może mieć różne formy. Wybór jednej z nich zależy od potrzeb i preferencji użytkownika. Wśród dostępnych opcji znajdują się modele z uchwytem Derby, charakteryzującym się falistym kształtem, uchwyty w formie litery T, oraz rękojeści ukształtowane na wzór litery U. Każda z tych konstrukcji ma za zadanie umożliwić ergonomię laski ortopedycznej, co przekłada się na równomierne rozprowadzenie ciężaru ciała użytkownika i zapewnienie komfortowych warunków dla stawów śródręcza.

Wśród użytkowników tych narzędzi medycznych, uchwyt Derby cieszy się dużym uznaniem, głównie ze względu na jego zdolność do świetnego dopasowania do naturalnych konturów dłoni. Jest on często zalecany dla osób zmagających się z zapaleniem stawów, ponieważ pozwala na łagodzenie obciążenia stawów dłoni.

Rękojeść w kształcie litery U preferują osoby, które lubią spacery w spokojnym rytmie i doceniają możliwość używania jej jako praktycznego narzędzia do przyciągania przedmiotów, które znajdują się poza bezpośrednim zasięgiem. Natomiast uchwyt w formie litery T jest uznawany za najbardziej intuicyjny i wygodny dla tych, którzy potrzebują lekkiego wsparcia podczas poruszania się.

Materiał wykonania uchwytu – jaki jest najbardziej komfortowy?

Istotnym aspektem jest również materiał wykończenia rękojeści. Producenci często stosują powłoki z gumy, które są miłe w dotyku i antypoślizgowe, co znacząco poprawia stabilność chwytu. Takie rozwiązanie jest szczególnie wartościowe dla osób poszukujących pewności i bezpieczeństwa podczas korzystania z laski.

Pamiętaj, aby dokonać przemyślanego wyboru tego narzędzia do poruszania się. Powodzenia w trakcie zakupów!

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!