Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogLaserowa korekcja wzroku – co musisz wiedzieć przed zabiegiem?

Laserowa korekcja wzroku – co musisz wiedzieć przed zabiegiem?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Refrakcyjne wady wzroku takie jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm, a także starczowzroczność, czyli prezbiopia, mogą być trwale korygowane za pomocą nowoczesnych metod. Laserowa korekcja wzroku to jeden ze sposobów, dzięki któremu Pacjenci mają szansę odzyskać prawidłowe widzenie w zaledwie kilkanaście minut. Sprawdź, co warto wiedzieć przed wykonaniem laserowej korekcji wzroku i jak przygotować się do zabiegu.

laserowa korekcja wzroku co musisz wiedzieć przed zabiegiem

Na czym polega laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku to nowoczesny zabieg okulistyczny, którego celem jest przywrócenie pełnej ostrości widzenia. Działanie wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, podawanym w postaci kropli do oczu. Pacjent znajduje się w pozycji siedzącej i jest przytomny. Pozostaje też w stałym kontakcie z zespołem specjalistów.

Korygowanie wady wzroku polega na odpowiednim ukształtowaniu i opracowaniu powierzchni rogówki przez wiązkę lasera emitowaną przez specjalistyczne urządzenie. Dzięki temu promienie świetlne wpadające do oka załamują się w sposób prawidłowy i skupiają dokładnie na siatkówce oka. Można więc stwierdzić, że laserowa korekcja wzroku jest w rzeczywistości likwidacją wady. Przeczytaj więcej na ten temat na stronie: https://www.optegra.com.pl/laserowa-korekcja-wzroku-warszawa

Kto może poddać się laserowej korekcji wzroku?

Laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem, który wykonuje się u osób z ustabilizowaną wadą. Do działania kwalifikowani są zazwyczaj Pacjenci, którzy ukończyli co najmniej 18. rok życia. Jednocześnie w zależności od rodzaju lasera i zastosowanej technologii, możliwe jest także wykonanie laserowej korekcji wzroku u osób starszych nawet po 60. roku życia.

Laserowe korygowanie wzroku jest przeznaczone dla osób, które borykają się z krótkowzrocznością, nadwzrocznością oraz astygmatyzmem. Wskazaniem do wykonania zabiegu laserowego jest też prezbiopia, czyli starczowzroczność. To działanie stanowiące propozycję dla osób, które nie chcą dłużej korzystać z okularów lub soczewek kontaktowych i chciałyby cieszyć się pełną ostrością widzenia zarówno z bliska, jak i z daleka, bez dodatkowych akcesoriów.

W jakich przypadkach nie można wykonać laserowej korekcji wzroku?

Usunięcie wady wzroku za pomocą lasera zawsze poprzedza wizyta kwalifikacyjna i przeprowadzenie szczegółowych badań wzroku. To m.in. topografia rogówki, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, badanie dna oka, ustalenie wartości obecnej wady wzroku, keratometria i inne.

Laserowej korekcji wady wzroku nie można wykonać przy niestabilnej wadzie i zbyt młodym wieku Pacjenta, a także w sytuacji, gdy występują jednocześnie takie schorzenia jak: jaskra, zespół suchego oka, zwyrodnienie plamki żółtej czy stożek rogówki. Przeciwwskazaniami są także cukrzyca, osłabiona odporność i choroby reumatyczne. Laserowej korekcji wzroku nie wykonuje się też w czasie ciąży i karmienia piersią, podczas stanów zapalnych wywołanych wirusem opryszczki i w przypadku występowania na rogówce blizn. Przeszkodą do przeprowadzenia zabiegu jest również jednooczność.

Czy zabieg laserowej korekcji wzroku wymaga specjalnych przygotowań?

Osoby, które planują laserową korekcję wzroku i noszą na co dzień soczewki kontaktowe, powinny z nich zrezygnować – w przypadku soczewek miękkich na tydzień przed badaniem kwalifikacyjnym, przy szkłach kontaktowych twardych – na miesiąc przed wizytą, a w sytuacji, gdy stosowane są soczewki zakładane na noc typu ortho-K, należy zaprzestać ich stosowania na około 3 miesiące przed spotkaniem kwalifikacyjnym.

Dobę przed zabiegiem ważne jest dokładne zmycie makijażu i nieużywanie żadnych kremów i innych kosmetyków. Nie należy też korzystać z perfum ani pić alkoholu, napojów energetycznych oraz kawy. W dniu zabiegu dobrze jest zrezygnować z prowadzenia pojazdów i udać się na laserową korekcję wady wzroku z osobą towarzyszącą. Warto też zabrać ze sobą okulary przeciwsłoneczne ze względu na występującą nadwrażliwość na światło tuż po zabiegu.

Rekonwalescencja po laserowej korekcji wzroku trwa kilka dni, podczas których należy oszczędzać wzrok, aplikować specjalne krople do oczu i stosować się ściśle do zaleceń lekarza. Bardzo często już następnego dnia po wykonanym zabiegu Pacjenci uzyskują pełną ostrość widzenia.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!