Pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży – konsultacja

Psycholog młodzieżowy, psycholog dziecięcy

Psycholog młodzieżowy, psycholog dziecięcy – Kobyłka, Wołomin, Zielonka

Z problemami emocjonalnymi mierzą się nie tylko osoby dorosłe. Dotykają one również najmłodszych. Nieśmiałość, kłopoty z koncentracją i nauką, agresja, a nawet stany depresyjne – to tylko kilka sytuacji, w których młodemu człowiekowi może być potrzebne wsparcie specjalisty. Udzieli go psycholog dzieci i młodzieży.

Jako psycholog i psychoterapeutka specjalizuję się przede wszystkim w udzielaniu pomocy młodszym pacjentom. Dlatego jeśli Twoje dziecko potrzebuje wsparcia, zapraszam do mojego gabinetu w Kobyłce na konsultację psychologiczną.

psycholog dziecięcy

Jak wygląda konsultacja, którą przeprowadza psycholog dziecięcy i psycholog młodzieżowy?

Konsultacja psychologiczna ma na celu wstępne rozpoznanie problemu natury psychologicznej oraz ukierunkowanie ewentualnej dalszej pracy. Jak to wygląda w praktyce?

Współpraca z młodym pacjentem zawsze rozpoczyna się od rozmowy z rodzicem bez obecności dziecka. Omawiamy problemy, jakie się pojawiły i wstępnie ustalamy, jak będzie wyglądała dalsza praca.

Kolejny krok to rozmowa z samym dzieckiem. Ma formę spotkania w przyjaznej atmosferze. W jego trakcie rozmawiam z młodym Pacjentem, zadając pytania związane z jego stanem emocjonalnym i sytuacją życiową. Pozwala mi to wstępnie określić, na czym polega problem, a w efekcie przedstawiam rekomendacje np. co do dalszej psychoterapii.

Konsultacje psychologiczne dzieci i młodzieży:

  • prowadzę w przyjaznej atmosferze, która sprzyja szczerej rozmowie– jestem otwartą i tolerancyjną osobą podchodzącą do każdego Pacjenta z empatią,
  • przebiegają z poszanowaniem dyskrecji – jako psycholog dzieci i młodzieży szanuję prywatność każdego Pacjenta,
  • mogą być wstępem do dalszej współpracy, np. w formie terapii poznawczo-behawioralnej.

Aby umówić się na konsultację, wystarczy skontaktować się z moim gabinetem w Kobyłce – można to zrobić np. telefonicznie, mailowo lub zarezerwować wizytę przez kalendarz on-line.

jak radzić sobie z lękiem

Jak radzić sobie z lękiem przed pandemią?

Wiele nowych, nieznanych nam wcześniej sytuacji budzi nasz lęk. Obecnie, w związku z pandemią koronawirusa SARS-COV-II, …

jak radzić sobie ze złością u dziecka

Jak radzić sobie ze złością u dziecka?

Złość u dzieci jest stanem zupełnie normalnym – maluchy wyrażają w ten sposób swoje niezadowolenie, gdy coś …

lęk separacyjny u dziecka

Lęk separacyjny u dziecka

Lęk separacyjny to niewspółmierna do powagi sytuacji obawa przed rozstaniem z rodzicami. Lęk separacyjny u niemowlaka …