Psycholog młodzieżowy, dziecięcy – Kobyłka

Z problemami emocjonalnymi mierzą się nie tylko osoby dorosłe. Jeżeli potrzebny Ci psycholog rodzinny w Kobyłce, skontaktuj się z nami – jako zespół specjalistów wspomagamy najmłodszych w radzeniu sobie z trudnościami. Nieśmiałość, kłopoty z koncentracją i nauką, agresja, a nawet stany depresyjne – to tylko kilka sytuacji, w których młodemu człowiekowi może być potrzebne wsparcie specjalisty.

Jako poradnia specjalizujemy się przede wszystkim w udzielaniu pomocy młodszym pacjentom. Dlatego jeśli Twoje dziecko potrzebuje wsparcia, zapraszamy do poradni niedaleko Kobyłki na konsultację psychologiczną.

Jak wygląda konsultacja, którą przeprowadza psycholog dziecięcy i psycholog młodzieżowy?

Konsultacja psychologiczna ma na celu wstępne rozpoznanie problemu natury psychologicznej oraz ukierunkowanie ewentualnej dalszej pracy. Jak to wygląda w praktyce?

Współpraca z młodym pacjentem zawsze rozpoczyna się od rozmowy z rodzicem bez obecności dziecka. Omawiamy problemy, jakie się pojawiły i wstępnie ustalamy, jak będzie wyglądała dalsza praca.

Kolejny krok to rozmowa z samym dzieckiem. Ma formę spotkania w przyjaznej atmosferze. W jego trakcie rozmawiamy z młodym Pacjentem, zadając pytania związane z jego stanem emocjonalnym i sytuacją życiową. Pozwala nam to wstępnie określić, na czym polega problem, a w efekcie przedstawiamy rekomendacje np. co do dalszej psychoterapii.

Konsultacje z psychologiem dla dzieci i młodzieży w pobliżu Kobyłki:

  • prowadzone są w przyjaznej atmosferze, która sprzyja szczerej rozmowie – jesteśmy otwarci i tolerancyjni i podchodzimy do każdego Pacjenta z empatią,
  • przebiegają z poszanowaniem dyskrecji – jako psycholog dzieci i młodzieży szanuję prywatność każdego Pacjenta,
  • mogą być wstępem do dalszej współpracy, np. w formie terapii poznawczo-behawioralnej.

Aby umówić się na konsultację z psychologiem dziecięcym i młodzieżowym w pobliżu Kobyłki, wystarczy skontaktować się telefonicznie, mailowo lub zarezerwować wizytę przez kalendarz on-line.

Na konsultację psychologiczną dzieci i młodzieży w gabinecie Spokój w Głowie możesz umówić się z:

zespół FAS

Zespół FAS – co to jest? Objawy, leczenie

Spożywanie alkoholu w czasie ciąży ma różnorodny wpływ na rozwój dziecka – pod względem biologicznym, psychologicznym …

przyjaźń damsko-męska

Przyjaźń damsko-męska

Przyjaźń między mężczyznami i kobietami wciąż jest dla wielu osób nie do pomyślenia. To i tak przerodzi się w obustronną …

baby blues

Baby blues – co to? Jak sobie radzić?

Właśnie urodziłaś swoje piękne, wyczekiwane, zdrowe dziecko. Powinnaś się cieszyć, bo przecież szczęśliwa jest …