Psycholog młodzieżowy, dziecięcy – Kobyłka

Z problemami emocjonalnymi mierzą się nie tylko osoby dorosłe. Jeżeli potrzebny Ci psycholog rodzinny w Kobyłce, skontaktuj się z nami – jako zespół specjalistów wspomagamy najmłodszych w radzeniu sobie z trudnościami. Nieśmiałość, kłopoty z koncentracją i nauką, agresja, a nawet stany depresyjne – to tylko kilka sytuacji, w których młodemu człowiekowi może być potrzebne wsparcie specjalisty.

Jako poradnia specjalizujemy się przede wszystkim w udzielaniu pomocy młodszym pacjentom. Dlatego jeśli Twoje dziecko potrzebuje wsparcia, zapraszamy do gabinetu w Kobyłce na konsultację psychologiczną.

Jak wygląda konsultacja, którą przeprowadza psycholog dziecięcy i psycholog młodzieżowy?

Konsultacja psychologiczna ma na celu wstępne rozpoznanie problemu natury psychologicznej oraz ukierunkowanie ewentualnej dalszej pracy. Jak to wygląda w praktyce?

Współpraca z młodym pacjentem zawsze rozpoczyna się od rozmowy z rodzicem bez obecności dziecka. Omawiamy problemy, jakie się pojawiły i wstępnie ustalamy, jak będzie wyglądała dalsza praca.

Kolejny krok to rozmowa z samym dzieckiem. Ma formę spotkania w przyjaznej atmosferze. W jego trakcie rozmawiamy z młodym Pacjentem, zadając pytania związane z jego stanem emocjonalnym i sytuacją życiową. Pozwala nam to wstępnie określić, na czym polega problem, a w efekcie przedstawiamy rekomendacje np. co do dalszej psychoterapii.

Konsultacje z psychologiem dla dzieci i młodzieży w Kobyłce:

  • prowadzone są w przyjaznej atmosferze, która sprzyja szczerej rozmowie – jesteśmy otwarci i tolerancyjni i podchodzimy do każdego Pacjenta z empatią,
  • przebiegają z poszanowaniem dyskrecji – jako psycholog dzieci i młodzieży szanuję prywatność każdego Pacjenta,
  • mogą być wstępem do dalszej współpracy, np. w formie terapii poznawczo-behawioralnej.

Aby umówić się na konsultację z psychologiem dziecięcym i młodzieżowym w Kobyłce, wystarczy skontaktować się telefonicznie, mailowo lub zarezerwować wizytę przez kalendarz on-line.

Na konsultację psychologiczną dzieci i młodzieży w gabinecie Spokój w Głowie możesz umówić się z:

Pomagamy pacjentom z wielu lokalizacji. Sprawdź:

złe oceny w szkole

Złe oceny w szkole

O tym, żeby dziecko dobrze się uczyło marzy wielu rodziców. Kiedy Twoja pociecha czerpie przyjemność z edukacji, a …

dziecko przeklina

Jak reagować gdy dziecko przeklina?

Kiedy słyszymy przekleństwo z ust dziecka, zazwyczaj budzi to niesmak i sprzeciw.  Wielu rodziców zastanawia się, …

agresywne dzieci w szkole

Agresywne dzieci w szkole – jak pomóc ofierze i napastnikowi?

Problem z agresywnymi dziećmi w szkole dotyka wielu polskich placówek. Dotyczy zarówno sytuacji, w której chcemy pomóc …