Borykasz się od dłuższego czasu z lękiem, który utrudnia Ci codzienne funkcjonowanie? Terapia zaburzeń lękowych w Kobyłce, pomoże Ci poradzić sobie ze stresem. Uczucia lęku doświadczamy na co dzień i jest to całkowicie normalne. Zdarza się jednak, że stres jest na tyle silny, że nasze samopoczucie ulega znacznemu pogorszeniu. Jeżeli szybko zareagujemy i zgłosimy się po pomoc, możemy szybko odzyskać równowagę psychiczną. A może zauważasz podobne objawy u kogoś z Twoich bliskich? Nie czekaj i skontaktuj się z nami. Zajmujemy się terapią zaburzeń lękowych także u dzieci. Leczenie zaburzeń lękowych w Kobyłce pozwala odzyskać pacjentom spokój i pogodę ducha.

Czym są zaburzenia lękowe?

Lęk to całkowicie normalna reakcja organizmu na trudną sytuację życiową, zmartwienie, stres. Jednak lęk, który jest bardzo nasilony i nieadekwatny do wywołujących go czynników, możemy nazwać  zaburzeniem lękowym. Wyróżniono wiele rodzajów zaburzeń lękowych, m. in. uogólnione zaburzenie lękowe, fobia społeczna, zaburzenie lękowe obsesyjno-kompulsyjne czy zaburzenie lękowe z napadami lęku. Tego typu zaburzenia mogą utrudniać życie w wielu obszarach – relacjach z innymi ludźmi, w pracy, niemożność zrelaksowania się.

Jakie są objawy zaburzeń lękowych?

Kiedy znajdziemy się w trudnej sytuacji życiowej, naturalne jest, że możemy odczuwać większy stres. Jeśli jednak trudne emocje utrzymują się przez dłuższy czas, możemy podejrzewać, że rozwinęło się u nas zaburzenie lękowe.

Jakie są typowe objawy tego typu zaburzeń?

 • odczuwanie lęku przez dłuższy czas;
 • nadmierne zamartwianie się;
 • częste rozdrażnienie, problemy z koncentracją;
 • objawy somatyczne, takie jak napięcie mięśni, suchość w ustach, zwiększona potliwość, zawroty głowy, kołatanie serca;
 • kłopoty ze snem, koszmary;
 • częste powracanie do wydarzeń z przeszłości, analizowanie sytuacji, która wywołała stres;
 • lęk, który się pojawia, jest tak intensywny, że ogranicza działania i aktywność chorującej osoby, co powoduje, że taki człowiek może izolować się od otoczenia.

Jakie mogą być powody zaburzeń lękowych?

Czasem przyczyną jest to, że ktoś znalazł się w trudnej sytuacji życiowej, takiej jak śmierć bliskiej osoby, choroba, utrata pracy, rozwód. Na zdrowie psychiczne niekorzystnie wpływają również używki czy substancje psychoaktywne. Niektórzy mogą być bardziej podatni na wystąpienie zaburzeń. Do takich osób należą często osoby dążące do perfekcji, ludzie z zaniżoną samooceną czy nadmierną potrzebą kontroli.

Stany lękowe u dorosłych – psychoterapia Kobyłka

Jakie wyróżniamy stany lękowe, które najczęściej pojawiają się u dorosłych?

 • fobia społeczna – unikanie sytuacji społecznych, spowodowane lękiem przed nawiązywaniem relacji z innymi;
 • napady lękowe, inaczej panika – nagły i bardzo silny lęk, który objawia się dusznościami, zawrotami głowy, bólami w klatce;
 • nerwica lękowe – uporczywy lęk, który powoduje, że człowiek czuje się przytłoczony;
 • zaburzenia depresyjno-lękowe – lęki sprawiają, że mamy gorsze samopoczucie;
 • nerwica natręctw – pojawianie się natrętnych myśli, przez które chorująca osoba czuje przymus wykonywania pewnych czynności;
 • zaburzenia dysocjacyjne – amnezja, fuga i inne zaburzenia, powodujące utratę kontroli nad sobą własnym ciałem, zachowaniem, pamięcią).
zaburzenia lękowe Wołomin

Jeżeli rozpoznajesz wymienione objawy u siebie, zgłoś się na leczenie zaburzeń lękowych do naszej poradni psychologicznej niedaleko Kobyłki – zrobimy wszystko, by pomóc Ci odzyskać równowagę psychiczną.

Zaburzenia lękowe u dzieci – pomoc psychologiczna w Kobyłce

Problemy natury psychicznej dotyczą nie tylko dorosłych. Zaburzeń lękowych doświadczają także dzieci. Objawiają się podobnie jak u dorosłych, jednak należy bacznie obserwować dziecko albo nastolatka, ponieważ nie zawsze potrafi powiedzieć o swoich emocjach.

Lęki dziecięce na pewnych etapach rozwoju są zupełnie normalne. Jeżeli jednak, utrudniają dziecku prawidłowe funkcjonowanie, warto odwiedzić psychologa dziecięcego i wdrożyć odpowiednią terapię.

zaburzenia lękowe u dzieci

Jakie są najczęstsze zaburzenia lękowe u dzieci?

 • lęki separacyjne – spowodowane rozstaniem z opiekunem;
 • ogólne zaburzenia lękowe – nadmierne zamartwianie się przez dziecko różnymi sytuacjami, np. złą oceną, kłótnią z kolegą;
 • lęk napadowy – ataki paniki, które zjawiają się nagle i są bardzo silne, dziecko odczuwa kołatanie serca, trudności z oddychaniem, poci się;
 • fobie społeczne i specyficzne – lęk przed sytuacjami społecznymi, zjawiskami atmosferycznymi, zwierzętami;
 • mutyzm wybiórczy – dziecko nie mówi w wybranych sytuacjach społecznych, poza nimi komunikuje się prawidłowo.

Jak można leczyć zaburzenia lękowe?

Dużo osób zastanawia się czy zaburzenia lękowe są uleczalne. Aby terapia była skuteczna, niezbędna jest prawidłowa diagnoza, wykluczenie innych chorób fizycznych oraz wdrożenie odpowiedniej metody leczenia, dostosowanej do pacjenta. Leczenie lęku w naszej poradni psychologicznej w pobliżu Kobyłki odbywa się pod opieką wykwalifikowanych terapeutów z doświadczeniem. Do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie, zwracając uwagę na jego potrzeby i oczekiwania. Dzięki ich wiedzy oraz zaangażowaniu i empatii, można uzyskać fachową pomoc, która pomoże pacjentowi odzyskać równowagę życiową.

Pomagamy pacjentom z wielu lokalizacji. Sprawdź:

 • Zaburzenia lękowe Wołomin
 • Zaburzenia lękowe Zielonka
 • Zaburzenia lękowe Marki
 • Zaburzenia lękowe Ząbki
 • Zaburzenia lękowe Radzymin
zespół FAS

Zespół FAS – co to jest? Objawy, leczenie

Spożywanie alkoholu w czasie ciąży ma różnorodny wpływ na rozwój dziecka – pod względem biologicznym, psychologicznym …

przyjaźń damsko-męska

Przyjaźń damsko-męska

Przyjaźń między mężczyznami i kobietami wciąż jest dla wielu osób nie do pomyślenia. To i tak przerodzi się w obustronną …

baby blues

Baby blues – co to? Jak sobie radzić?

Właśnie urodziłaś swoje piękne, wyczekiwane, zdrowe dziecko. Powinnaś się cieszyć, bo przecież szczęśliwa jest …