Dbamy o to, aby atmosfera panująca podczas wizyty w gabinecie była pozytywna, spokojna, sprzyjająca zwierzeniom, budująca poczucie bezpieczeństwa. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ z naszymi pacjentami dorosłymi jak i młodszymi spotykamy się na różnych etapach ich życia – niektóre dzieci nie potrafią jeszcze dobrze mówić, inne są nieufne, zamknięte w sobie, jeszcze inne  przeżyły przykre i bolesne traumy albo przejawiają zaburzenia, które trudno od razu jednoznacznie zdiagnozować. Dlatego, dla każdego z naszych podopiecznych mamy tyle czasu, ile jest potrzebne, aby zrozumieć sedno problemu i objąć go najlepszym wsparciem psychologicznym. Podpowiadamy też, kiedy udać się do psychologa w Wołominie i dlaczego nie warto z tym zwlekać.

Mieszkańcy Wołomina i wszystkich okolicznych miejscowości w poszukiwaniu dobrego psychologa dziecięcego i dla dorosłych często trafiają do poradni psychologicznej Spokój w Głowie. W naszej placówce znajdują profesjonalne wsparcie, które zaczyna się od postawienia trafnej diagnozy, a potem wdrożenia najlepszej terapii leczniczej.

wołomin psycholog młodzieżowy

Jak się umówić na wizytę w gabinecie?

To bardzo proste!

 1. Zadzwoń do nas lub napisz wiadomość. Możesz też skorzystać z formularza zapisu na wizytę dostępnego na naszej stronie. (Tutaj: Rezerwacja wizyty)
 2. Płatności za wizytę w gabinecie zgodnie z cennikiem możesz dokonać:
  • gotówką
  • kartą płatniczą
  • BLIK
  • przelewem na numer konta:

89 1050 1025 1000 0090 8115 5559

SPOKÓJ W GŁOWIE sp. z o.o.

 

Ważna informacja: Pierwsza wizyta to spotkanie samych rodziców z psychologiem (bez obecności dziecka).

 

Kiedy udać się do psychologa dziecięcego?

Rozwój dziecka nie zawsze jest harmonijny i książkowy, a czasami odbiega od ogólnie przyjętych norm. Niepokojące symptomy łatwiej wychwycić, gdy chodzi o rozwój fizyczny. W takich sytuacjach zwykło się mówić, że każdy dojrzewa we własnym tempie i nie można porównywać dzieci między sobą. To niestety często opóźnia konsultacje psychologiczne z dużą szkodą dla małego pacjenta.

Okazuje się, że ogromnym wsparciem dla dziewczynek i chłopców, którzy nie rozwijają się prawidłowo może się okazać podjęcie terapii behawioralnej czy psychoterapii prowadzonej w nurcie poznawczo-behawioralnym. Każdy ze sposobów leczenia może przyczynić się do poprawy stanu psychicznego dziecka, pomóc mu w odzyskaniu radości życia oraz utraconej pewności siebie. A kiedy udać się na konsultację z psychologiem dziecięcym w Wołominie? Kiedy zauważysz niepokojące zmiany w zachowaniu dziecka takie jak:

 • lęki nocne, zaburzenia lękowe,
 • odizolowanie od rodziny i rówieśników,
 • przygaszenie, brak energii (zwłaszcza gdy dziecko wcześniej było „żywym srebrem”),
 • zaburzenia odżywiania – odmawianie jedzenia lub jedzenie kompulsywne w dużych ilościach,
 • zainteresowanie używkami, pornografią, przemocą,
 • skłonność do agresji i wybuchów złości,
 • uciekanie do świata wirtualnego.

Niepokojące zachowania dziecka zazwyczaj nie są kwestią „robienia dorosłym na złość” ani nie wynikają z nudy, przekory czy złej natury. Takie myślenie jest dużym błędem i może prowadzić do zachwiania relacji czy nawet zburzenia zaufania do rodziców. Jeżeli sam nie wiesz, jak pomóc swojemu dziecku, poproś o profesjonalną pomoc psychologa dziecięcego. W Wołominie z takiej opcji skorzystało już wielu dorosłych, szukających wsparcie w jakże ważnym, lecz wymagającym procesie wychowania młodego człowieka.

wołomin psycholog dziecięcy
Wołomin psycholog dla dorosłych

Jak wygląda praca psychologa dziecięcego i dla dorosłych z pacjentem?

Psycholog wykazuje się ogromną cierpliwością, empatią i zaangażowaniem w sprawy pacjenta. Sposób prowadzenia rozmowy, jak również późniejszego leczenia zawsze dopasowuje do wieku swojego podopiecznego. W ten sposób komunikacja przebiega sprawnie, a z informacji dostarczonych przez pacjenta oraz z historii dotychczasowych chorób czy konsultacji lekarskich można stworzyć kompletny obraz sytuacji. W razie jakichkolwiek niejasności, specjalista zawsze może zarekomendować wykonanie dodatkowych badań.

Mając na uwadze trudną sytuację pandemiczną w kraju, a także biorąc pod uwagę to, że niektórzy nasi pacjenci mają ograniczoną mobilność, staramy się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Oznacza to, że u nas możesz zapisać się nie tylko na wizytę stacjonarną w gabinecie, ale też umówić się na konsultacje online.

Zaufaj naszemu doświadczeniu – psycholog dziecięcy i dla dorosłych z Wołomina ma na swoim koncie wiele zakończonych sukcesem terapii, które pomogły pacjentom i ich bliskim odzyskać równowagę, radość życia albo pogodzić się z dysfunkcjami. Jesteśmy pewni, że Ty również znajdziesz u nas wsparcie, jakiego potrzebujesz, aby funkcjonować w rodzinie i społeczeństwie. Zapraszamy na konsultacje!

zespół FAS

Zespół FAS – co to jest? Objawy, leczenie

Spożywanie alkoholu w czasie ciąży ma różnorodny wpływ na rozwój dziecka – pod względem biologicznym, psychologicznym …

przyjaźń damsko-męska

Przyjaźń damsko-męska

Przyjaźń między mężczyznami i kobietami wciąż jest dla wielu osób nie do pomyślenia. To i tak przerodzi się w obustronną …

baby blues

Baby blues – co to? Jak sobie radzić?

Właśnie urodziłaś swoje piękne, wyczekiwane, zdrowe dziecko. Powinnaś się cieszyć, bo przecież szczęśliwa jest …