Marta Tułodziecka

Psycholog dziecięcy, terapeuta dzieci i młodzieży.

Jestem magistrem psychologii o specjalności klinicznej. Pracuję z dziećmi oraz nastolatkami, które borykają się z rozmaitymi problemami. Śmiało mogę stwierdzić, że praca jest moją pasją gdyż kocham pracę z dziećmi ale też ogólnie mówiąc z drugim człowiekiem. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie i zawsze z pełnym zaangażowaniem szukam drogi, która pozwoli nam wspólnie rozwiązać zaistniałe problemy.  Moją misją jest wspieranie dziecka a także jego rodziców w odnajdywaniu zasobów potrzebnych do spokojnego i szczęśliwego funkcjonowania. Moje motto w pracy brzmi: szukajmy złota w dzieciach.

Gabinet Spokój w głowie

Bardzo ważne dla mnie jest także wspieranie rodziców w budowaniu zdrowych i bliskich relacji z dziećmi oraz w zrozumieniu potrzeb ich pociech.

Terapie prowadzone przeze mnie są realizowane w nurcie poznawczo-behawioralnym. Czerpię także dużo wiedzy oraz inspiracji z rodzicielstwa bliskości.

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, ciągle uczę się od nich czegoś nowego. Nasze codzienne perypetie pozwalają mi lepiej zrozumieć punkt widzenia moich pacjentów.

Dlaczego warto ze mną współpracować?

  • Ukończyłam 5 letnie studia uzyskując tytuł magistra psychologii o specjalności klinicznej. Obecnie jestem w trakcie specjalistycznego kursu z psychoterapii poznawczo – behawioralnej dzieci i młodzieży.
  • Swoje doświadczenie kliniczne zdobyłam odbywając praktyki zawodowe w szpitalu Wolskim im. dr Anny Gostyńskiej na oddziale psychiatrycznym dziennym. A także realizując roczny staż w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii na dziennym oddziale psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży przy ul. Brzeskiej w Warszawie.
  • Jestem certyfikowanym trenerem Treningu Umiejętności Społecznych (TUS) dla dzieci i młodzieży. Doświadczenie w pracy z grupami zdobyłam podczas odbywania staży między innymi w Centrum Terapii Hypnos oraz w Ośrodku Terapii dla dzieci z zaburzeniami rozwoju „Mały Człowiek”.
  • Praca w przedszkolu terapeutycznym oraz ośrodku terapii dla dzieci, umożliwiła mi zebranie realnego doświadczenia w pracy z dziećmi z różnymi problemami i zaburzeniami. Nabyłam wiedzę oraz umiejętności niezbędne do wykonywania mojej pracy.
  • Stawiam na ciągły rozwój w tematyce terapii dzieci i młodzieży. Stale kształcę się we własnym zakresie oraz wyszukuję wartościowe szkolenia, aby dalej się rozwijać i poszerzać swoją wiedzę.
  • Jestem osobą odpowiedzialną oraz godną zaufania. Dobro oraz komfort pacjenta zawsze stawiam na pierwszym miejscu. Akceptacja oraz szacunek drugiej osoby są dla mnie bardzo ważne.

Serdecznie zapraszam do umówienia się na konsultację psychologiczną, podczas której ustalimy dalszy plan pracy.

jak radzić sobie z lękiem

Jak radzić sobie z lękiem przed pandemią?

Wiele nowych, nieznanych nam wcześniej sytuacji budzi nasz lęk. Obecnie, w związku z pandemią koronawirusa SARS-COV-II, …

jak radzić sobie ze złością u dziecka

Jak radzić sobie ze złością u dziecka?

Złość u dzieci jest stanem zupełnie normalnym – maluchy wyrażają w ten sposób swoje niezadowolenie, gdy coś …

lęk separacyjny u dziecka

Lęk separacyjny u dziecka

Lęk separacyjny to niewspółmierna do powagi sytuacji obawa przed rozstaniem z rodzicami. Lęk separacyjny u niemowlaka …