Psycholog Monika Chrapińska-Krupa, prowadząca gabinet psychologiczny Spokój w głowie, wraz z zespołem specjalistów zapewnia leczenie depresji w atmosferze zaufania i empatii. Jako doświadczony psycholog i psychoterapeuta proponuje pacjentom z Zielonki łączenie leczenia farmakologicznego z psychoterapią w nurcie poznawczo-behawioralnym, co pozwala osiągnąć najlepsze efekty. Psychoterapia obejmuje wsparcie zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych z Zielonki.

Jak rozpoznać i leczyć depresję u dzieci i nastolatków?

Nie tylko dorośli i młodzież cierpią na depresję - w ostatnich latach na leczenie depresji zgłaszają się również rodzice z młodszymi dziećmi. Jakie objawy powinny Cię zaniepokoić? Przede wszystkim:

 • rozdrażnienie i nerwowość, występujące znacznie częściej od smutku i przygnębienia,
 • objawy fizyczne, psychosomatyczne, takie jak bóle brzucha i głowy, kołatanie serca oraz kłucie w klatce piersiowej,
 • kłopoty z koncentracją,
 • pesymizm w stosunku do przyszłości rozpamiętywanie przeszłości,
 • niechęć do kontaktu z rówieśnikami (społeczna izolacja),
 • kłopoty ze snem.

Warto skorzystać z pomocy specjalisty wówczas, gdy dziecko doświadczyło zmian lub trudnych przeżyć, takich jak np.:

 • rozwód rodziców,
 • nękanie w szkole,
 • zmiana szkoły, miejsca zamieszkania,
 • strata przyjaciela lub innej bliskiej osoby,
 • rozstanie.

Warto dbać o relacje z dzieckiem na każdym etapie jego życia, ponieważ według badań te dzieci, które mają głębszy i lepszy kontakt z rodzicami, rzadziej zapadają na depresję.

Depresja u dorosłych kobiet i mężczyzn

Apatia, smutek i przygnębienie to podstawowe objawy depresji u dorosłych. Jeśli nie potrafisz uwolnić się z pętli negatywnego myślenia, nie masz siły do życia i widzisz przyszłość w czarnych barwach, to warto zdecydować się na spotkanie z psychoterapeutą, który poprowadzi leczenie depresji. Pomoc specjalisty, który wie, jak leczyć depresję, może okazać się nieoceniona, ponieważ samodzielnie, bez fachowej wiedzy, trudno sobie pomóc i na nowo odnaleźć radość życia. Z czego wynika depresja u dorosłych? Może być związana z innymi zaburzeniami pojawiającymi się w psychice, ale często wiąże się z doświadczeniem trudnych wydarzeń, takich jak rozwód, utrata pracy, śmierć bliskiej osoby czy walka z chorobą. Jeśli mieszkasz w Zielonce i szukasz doświadczonego psychoterapeuty, zapraszam na konsultację.

Jak przebiega leczenie depresji?

Leczenie depresji dla pacjentów z Zielonki, które prowadzę w swoim gabinecie Spokój w głowie, polega na psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym, który zakłada istnienie związku pomiędzy naszymi myślami i sposobem postrzegania świata a samopoczuciem. W trakcie spotkań wspólnie z pacjentem staram się wypracować:

 • nowy sposób myślenia i postrzegania rzeczywistości,
 • skuteczne sposoby radzenia sobie z problemami,
 • metody obniżania napięcia nerwowego i panowania nad stresem.

Znalezienie alternatywnych metod radzenia sobie z problemami oraz zmiana postrzegania rzeczywistości skutecznie ograniczają negatywne myślenie, a ostatecznie prowadzą do jego eliminacji. W niektórych przypadkach warto zwrócić się także o pomoc do psychiatry, który zapisze odpowiednie leki wspomagające proces psychoterapii.

Skorzystaj z doświadczenia wykwalifikowanego specjalisty

Doświadczony psychoterapeuta, który pracuje pod superwizją i na bieżąco podnosi swoje kwalifikacje, sprawia, że leczenie depresji prowadzi do odzyskania radości życia. Pacjentom z Zielonki zapewniam atmosferę ciepła i zrozumienia, chcąc, by bez obaw dzielili się swoimi odczuciami i problemami. Dostosowuję metody terapii do potrzeb dzieci i dorosłych, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu. Specjalizuję się w psychoterapii dzieci i młodzieży - wielokrotnie brałam udział w programach telewizyjnych jako ekspert z zakresu psychologii i psychoterapii. Najmłodszym pacjentom z Zielonki proponuję leczenie depresji we współpracy z rodzicami oraz ze szkołą, jeśli problemy dotyczą nękania czy kłopotów z odnalezieniem się w grupie.

Zapraszam do kontaktu telefonicznego oraz umawiania wizyt online, za pośrednictwem mojej strony internetowej.

Pomagamy pacjentom z wielu lokalizacji. Sprawdź:

zespół FAS

Zespół FAS – co to jest? Objawy, leczenie

Spożywanie alkoholu w czasie ciąży ma różnorodny wpływ na rozwój dziecka – pod względem biologicznym, psychologicznym …

przyjaźń damsko-męska

Przyjaźń damsko-męska

Przyjaźń między mężczyznami i kobietami wciąż jest dla wielu osób nie do pomyślenia. To i tak przerodzi się w obustronną …

baby blues

Baby blues – co to? Jak sobie radzić?

Właśnie urodziłaś swoje piękne, wyczekiwane, zdrowe dziecko. Powinnaś się cieszyć, bo przecież szczęśliwa jest …