Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogBlog psychologiczny – poznaj opinie eksperta

Blog psychologiczny – poznaj opinie eksperta

Kategorie:
Psycholog

Od kilkunastu miesięcy ludzie bardziej niż kiedykolwiek potrzebują dodatkowego wsparcia psychologicznego. Nie zawsze mogą czy chcą od razu odwiedzać specjalistę. Zazwyczaj pierwszym miejscem, w którym szukają pomocy, jest Internet. Na blogu psychologicznym, który jest prowadzony przez ekspertów Spokój w Głowie, znajdziesz wiele ciekawych, a co najważniejsze prawdziwych i merytorycznych wpisów. Zobacz, o czym piszemy i dlaczego warto nas czytać.

Spis treści:

Psychologia blog

Czy warto czytać blogi psychologiczne?

Blog psychologa – to także forma terapii!

Jakie artykuły psychologiczne znajdziesz u nas na blogu psychologicznym?

Blog psychologiczny nie zastąpi wizyty u specjalisty!

Szukasz opinii eksperta? Zajrzyj na blog o psychologii!

Psychologia blog – czyli psycholog pisze

W sieci jest mnóstwo stron, forów, grup w social mediach, które oferują wsparcie psychologiczne. Jednak najbardziej wiarygodnym źródłem pozostaje dobry blog psychologiczny, który jest prowadzony przez ekspertów. Spokój w Głowie nie tylko zachęca do odwiedzania swoich gabinetów, ale też rozumie potrzebę zdalnego wspierania osób borykających się z rozmaitymi problemami – własnymi lub bliskich. O czym przeczytasz na blogu psychologa?

  • Czym jest depresja, jak ją rozpoznać i leczyć.
  • Jak objawia się zespół Aspergera, czego możesz się spodziewać po dziecku z taką diagnozą.
  • Co powoduje nerwice, jakie są jej objawy i najpopularniejsze sposoby leczenia.
  • Skąd się biorą zaburzenia lękowe i jak przy pomocy psychologa można nad nimi zapanować.
  • Z czego wynikają problemy w szkole (z nauką, nawiązywaniem relacji z rówieśnikami), jak pomóc dziecku, które ma trudności.
  • Jak przetrwać rozwód i poinformować o nim dzieci.
  • Jak poradzić sobie z samotnością, czy zawsze jest to złe i przygnębiające uczucie.
  • Jak odróżnić strach od lęku i rozprawić się z nimi.
  • Skąd się biorą uzależnienia od gier, alkoholu, narkotyków, hazardu, seksu, pracy i jak sobie z nimi poradzić.
  • Co to jest syndrom DDA.
  • Na czym polegają zaburzenia osobowości, dlaczego są trudne w diagnozie i leczeniu.
  • Czym objawia się anoreksja, bulimia i inne groźne zaburzenia odżywiania.

Nasz blog psychologiczny porusza najważniejsze zagadnienia. Z uwagą śledzimy sytuację w Polsce i na świecie, uważnie przyglądamy się naszym pacjentom i analizujemy najczęstsze problemy, z jakimi zgłaszają się oni na psychoterapię. I wreszcie, tworząc blogowe wpisy, bazujemy na naszej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu zdobytym w pracy zawodowej. To wszystko razem daje Ci gwarancję, że spośród blogów psychologicznych na uwagę i regularne czytanie zasługuje właśnie nasz – prowadzony przez specjalistów Spokój w Głowie.

Czy warto czytać blogi psychologiczne?

psychologia blog

Z każdej strony słyszysz o tym, żeby w diagnozowaniu i leczeniu chorób nie uciekać się do Internetu. W pełni się z tym zgadzamy! Blogi psychologiczne, nawet te najbardziej wartościowe nie zastąpią Ci konsultacji lekarskiej i rozmowy z drugim człowiekiem. Mogą natomiast pomóc Ci w inny sposób, szczególnie gdy u siebie lub bliskiej osoby zauważysz niepokojące objawy. Nie wiesz, o czym świadczą? A może chcesz potwierdzić lub obalić swoje przypuszczenia, zanim spotkasz się z psychoterapeutą? Czytanie bloga psychologa pozwoli Ci wsiąknąć w temat, lepiej zrozumieć niektóre mechanizmy, uporządkować swoją wiedzę i podjąć stosowne działania.

Blog psychologa – to także forma terapii

Wiele osób ma jeszcze opory przed odwiedzeniem psychologa. Dlaczego? Poniekąd boją się oceniania, wstydzą się prosić o pomoc i przyznać przed innymi oraz samym sobą, że nie radzą sobie z własnymi problemami, emocjami, myślami. Łagodne wejście w temat zapewni Ci właśnie lektura bloga psychologa, w którym otwarcie piszemy o problemach dotykających dzieci, młodzież i dorosłych. Czytając o nich:

  • uświadomisz sobie, że proszenie o pomoc i korzystanie z psychologicznego wsparcia to nie powód do wstydu,
  • zrozumiesz, że nie tylko Ty borykasz się z problemem, choć możesz uważać, że jesteś w nim całkowicie osamotniony i nikt inny nie ma tak źle, jak Ty,
  • pojmiesz, że wsparcie psychologa dotyczy bardzo wielu obszarów życia – nie jesteś sam ze swoimi zmartwieniami,
  • poczujesz się lepiej i pewniej, wiedząc, że możesz liczyć na fachową pomoc.

Lektura bloga psychologicznego może być pierwszym krokiem w podjęciu psychoterapii. Pośrednią formą, na którą możesz się zdecydować przed osobistym spotkaniem ze specjalistą, jest udział w psychoterapii online. Taka forma jest równie skuteczna, pozwala jednak zaoszczędzić czas i poczuć się bezpiecznie (pozostajesz w domu, czyli w swojej strefie komfortu).

Jakie artykuły psychologiczne znajdziesz u nas na blogu psychologicznym?

Nasz blog psychologiczny to prawdziwa kopalnia wiedzy! Jak znaleźć to, co Cię interesuje? Przede wszystkim skorzystaj z intuicyjnej wyszukiwarki. Poszczególne artykuły psychologiczne zakwalifikowaliśmy zgodnie z kategoriami:

Przygotowaliśmy też wygodny ranking, w którym zebraliśmy najnowsze artykuły psychologiczne. Blog jest pisany językiem uniwersalnym, prostym, docierającym do wszystkich odbiorców. Pozostaje jednak przy tym profesjonalny i merytoryczny. Opinie, które tu przeczytasz, podobnie jak porady i wskazówki to aktualna wiedza. Możesz być zatem spokojny, że zasięgasz wyłącznie profesjonalnej pomocy.

Blog psychologiczny nie zastąpi wizyty u specjalisty!

Blog psychologa to prawdziwa gratka dla miłośników tej dziedziny nauki. Jednak trzeba pamiętać, że osoby, które potrzebują pomocy, nie znajdą tu takiego wsparcia, jakie powinni otrzymać, aby poprawić swoją kondycję psychiczną. Nie traktuj zatem wpisów, nawet najciekawszych i najbardziej trafnie odpowiadających na Twoje zmartwienia, jak wyroczni. W psychoterapii bardzo ważna jest rozmowa i interakcja, kontakt z drugą osobą najlepiej twarzą w twarz. Psycholog, oprócz tego, co usłyszy od Ciebie, dowie się jeszcze bardzo dużo z mowy ciała. Komunikacja niewerbalna ma ogromne znaczenie w diagnostyce i leczeniu chorób o podłożu psychicznym.

Szukasz opinii eksperta? Zajrzyj na blog o psychologii!

blog psychologa

W sieci każdy może wystawiać swoje opinie, pisać artykuły, komentarze i poradniki, jednak blog psychologa (osoby z wykształceniem, kwalifikacjami oraz doświadczeniem) to prawdziwa skarbnica wiedzy. Dlatego, zanim zaczniesz śledzić jedną ze stron, upewnij się, że publikuje na niej kompetentna osoba. Spokój w Głowie to nie tylko poradnia psychologiczna w Wołominie, ale także wartościowe blogi psychologiczne poruszające aktualne i ponadczasowe tematy. Nie boimy się również trudniejszych zagadnień, dlatego przeczytasz u nas o nałogach, fobiach, lękach, strachu, zaburzeniach osobowości i wielu innych. To dobry wstęp do terapii, gdy uznasz, że taka jest potrzebna Tobie lub bliskiej osobie, ale wcześniej nie wiedziałeś, jakiej pomocy i gdzie szukać.

O autorze

Monika Chrapińska-Krupa

Dyrektor Poradni, Psycholog, Diagnosta, Psychoterapeuta, Trener TZA
Monika Chrapińska-Krupa psycholog i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, pełni funkcję dyrektora w renomowanej poradni "Spokój w Głowie". Jej fascynacja ludzkim umysłem przenosi się również do słowa pisanego, co jest widoczne w jej zaangażowanych i przenikliwych postach. Początki jej pisarskiej ścieżki sięgają kursu copywritingu, który rozpalił w niej pasję do dzielenia się wiedzą. Ta pasja z czasem przekształciła się w kwitnący talent, który obecnie inspiruje czytelników na całym świecie. Regularnie zapraszana jako ekspertka z dziedziny psychologii do programów telewizyjnych, Monika Chrapińska-Krupa w swojej pracy łączy naukową precyzję z empatycznym spojrzeniem na człowieka, nieustannie dążąc do rozsiewania spokoju w ludzkich głowach.
Przeczytaj o autorze
Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!